26 Mayıs 2015 Salı

Batman : Öldüren Şaka Çıktı

Batman The Killing Joke

Alan Moore
Yazar

Brian Bolland
Çizer

İlke Keskin
Çevirmen

Bora Öngürer
Editör

Serkan Alakoç
Yayın Koordinatörü

Berk Șentürk
Grafik ve Uygulama

Ertan Ergil
Yayın Yönetmeni


Tüm zamanların en çok Satan 3 Batman Çizgi Romanından Biri

KÖTÜ BİR GÜN

Joker olarak bilinen, sürekli sırıtan, delilik ve kargaşa makinesine göre, aklı başında ile psikoz hastası arasındaki tek fark işte bu kadar basit. Arkham Akıl Hastanesinin sınırlarından bir kez daha kurtulan çılgın, bu dengesiz düşüncesini doğrulamak niyetindedir. Bunun için de Gotham’ın en başarılı polis memuru Jim Gordon ile zeki ve güzel kızı Barbara’yı kullanacaktır.

Şimdi Kara Şövalye, en yakın arkadaşlarından ikisinin, baş düşmanının korku krallığı tarafından ele geçirilmesini durdurmak için çok hızlı davranmalıdır. Bu iki ikonik düşmanı birbirine bağlayan kana susamışlık ve delilik döngüsü, ölümcül bir sona ulaşmadan önce kırılabilecek midir? Yoksa suç dünyasının Palyaço Prensi’nin ürkütücü orijini nihayet gün yüzüne çıktığında, Batman’in asilliğini ve Joker’in deliliğini ayıran ince de çizgi de sonsuza dek yok mu olacaktır?

Efsanevi yazar Alan Moore süper kahramanlığın tanımını WATCHMEN ve V FOR VENDETTA’yla tekrar yapmıştı. BATMAN: ÖLDÜREN ŞAKA’yla da çizgi romanların en muhteşem süper kötüsü Joker’in orijinini ele alıyor -ve Batman’in dünyasını sonsuza dek değiştiriyor.


Hayranlık uyandırıcı bir şekilde resmedilen BATMAN: ÖLDÜREN ŞAKA ÖZEL EDİSYON, çizer Brian Bolland tarafından tekrar renklendirildi ve bu modern klasiğin orijinal görüntüsü okuyucuya ilk defa bu ciltte sunuldu.

Ön Okuma için - ÇROP Facebook

Hiç yorum yok:

Linkler

Related Posts with Thumbnails