31 Mayıs 2013 Cuma

"Trump Sahaf Günleri" ve Yazarlar Paneli Programı

İstanbul’un sahafları şehrin merkezinde kitap tutkunlarıyla buluşuyor!

KİTAPLARLA TARİHE YOLCULUK:
‘TRUMP SAHAF GÜNLERİ’ BAŞLIYOR!

Sosyal yaşamın merkezi Trump Alışveriş Merkezi, 01 – 16 Haziran günleri arasında Sahaf Günleri düzenliyor. Trump Sergi Salonu’nda gerçekleştirilecek organizasyonda İstanbul’un en köklü, arşivi en geniş, eserleri en nadide 27 sahafı kitap tutkunlarıyla buluşacak.

Trump Sahaf Günleri boyunca sahaf tutkunu ünlü kalemlerin katılımıyla paneller de düzenlenecek. Doğan Hızlan, Selim İleri, İlber Ortaylı, İsmail Küçükkaya, Beşir Ayvazoğlu, Murat Menteş, Nedret İşli konuşmacılardan sadece birkaçı…
Koleksiyonerler, tarihi belleği kitaplarda aramayı tercih edenler, tezgâhlarda keşifler yapmaya tutkun olanlar, baskısı tükenmiş nadir el yazmalarını ya da sevdikleri eserlerin ilk baskılarını arayan okurlar ve tüm kitap tutkunları 01 – 16 Haziran tarihleri arasında Trump Alışveriş Merkezi Sergi Salonu’nda buluşmaya hazırlanıyor.
İlk defa bir alışveriş merkezi geniş çaplı sahaf günleri düzenliyor. İstanbul’un kalbi Mecidiyeköy’de yer alan Trump Alışveriş Merkezi, 1000 m2 büyüklüğe sahip sergi salonunda Kült-Art ve Sahaflar Birliği Derneği’nin desteğiyle Trump Sahaf Günleri’ni organize ediyor. İstanbul’u en köklü, arşivi en geniş 27 sahafının en nadide eserleriyle yer alacağı Trump Sahaf Günleri’nde ayrıca lezzetine doyum olmaz söyleşiler, mezatlar da düzenlenecek. 

Sahaf tutkunu yazarlar…
Trump Sahaf Günleri 01 Haziran Cumartesi günü başlayacak. Açılış konuşmalarını aynı gün saat 15.00’te Sahaflar Birliği Derneği Başkanı Nedret İşli ve Prof. Dr. Ali Atıf Bir’in gerçekleştireceği organizasyonda sahaflar arasında tarihi yolculuklara çıkılacak, geçmişe uzun yolculuklar yapılacak. Sahafların yanı sıra sahaf tutkunu olan usta yazarlar da Trump Sahaf Günleri boyunca paneller ve etkinliklerle ziyaretçilerle buluşacak. Paha biçilemeyen eski baskılar, en sevilen yazarlar, sahafların geçmişi panellerin öncelikli konusunu oluşturacak.
Trump Sahaf Günleri’nin panel konuklarının arasında Doğan Hızlan, İlber Ortaylı, Beşir Ayvazoğlu, Selim İleri, Nedret İşli, Murat Menteş, Haluk Oral, İsmail Küçükkaya, Tarık Tufan, Candaş Tolga Işık, Sibel Oral, Ayça Örer, Nazlı Berivan Ak gibi yazın dünyasının etkin isimleri yer alacak. Ayrıca organizasyonda sahaflar da imzalı kitaplar üzerine keyifli söyleşilerde okurlarla buluşacak.

Mezat da düzenlenecek
Trump Sahaf Günleri’ni hem bir müze, hem bir pazar, hem de bir kütüphane olarak gezebilirsiniz. Kitap kokusunu seven tüm bibliyofiller ve kitap tutkunlarını bekleyen Trump Sahaf Günleri’nde ayrıca sahaf denilince akla ilk gelen etkinlik olan ‘mezat’ da yapılacak. 2-9-16 Haziran Pazar günlerinde yapılacak mezatta sahafların ellerindeki değerli eşyalar (kitaplar, haritalar, mektuplar vb) açık arttırmayla sahaf tutkunlarının olacak.

TRUMP SAHAF GÜNLERİ ETKİNLİK PROGRAMI
2 Haziran Pazar / Saat 15.00-16.00 / Selim İleri-Sibel Oral
2 Haziran Pazar / Saat 17.00 – 18.00 / Doğan Hızlan-Nedret İşli
8 Haziran Cumartesi /  Saat 16.00-17.00 / Beşir Ayvazoğlu-Haluk Oral
9 Haziran Pazar / Saat 14.00-15.00 / Candaş Tolga Işık-Tarık Tufan-Ayça Örer
15 Haziran Cumartesi / Saat 15.00-16.00 / İlber Ortaylı-İsmail Küçükkaya

16 Haziran Pazar / Saat 15.00-16.00 / Murat Menteş-Nazlı Berivan Ak

Bilgi Paylaşım - Erdem Öztop

Hiç yorum yok:

Linkler

Related Posts with Thumbnails