19 Mayıs 2012 Cumartesi

Penguen Dergisi Kundaklanmış

İtfaiye raporu, yangının meçhul kişiler tarafından başlatıldığını ortaya çıkardı...

Penguen dergisinde 3 Mayıs'ta çıkan yangınla ilgili hazırlanan itfaiye raporunda yangının "kimliği meçhul kişi ya da kişilerce başlatıldığı" belirtildi.
Haftalık mizah dergisi Penguen'de 3 Mayıs’ta çıkan yangınla ilgili itfaiye raporu açıklandı. Derginin bu hafta çıkan sayısında yapılan açıklamada İtfaiye Müdürlüğü’nün raporunda yangının kaza değil “kimliği meçhul kişi ya da kişilerce başlatıldığı" belirtildi. Savcılık olayla ilgili soruşturma başlattı.
Penguen dergisinden olayla ilgili yapılan açıklama şöyle: "Geçtiğimiz hafta dergimizde bir yangın atlattığımızı duyurmuştuk. Olayla ilgili olarak İtfaiye Müdürlüğü’nün raporu, yangının bir kaza değil, ‘kimliği meçhul kişi ya da kişilerce başlatıldığı’ yönünde. Olayın aydınlatılması ve sorumluların tespiti için savcılık da soruşturma açtı. Saldırının nedeni açığa çıkarsa bunu da okurlarımızla paylaşırız. Nedeni ne olursa olsun mizahımızın karşısında şiddet bulmak bizim için üzücü. Bizim bildiğimiz tek şey yazıp çizmek, okuyucumuzu biraz gülümsetebilmek. Geçmiş olsun dilekleri için okurlarımıza, dostlarımıza tekrar teşekkürler."
Beyoğlu'nda bulunan dergide 3 Mayıs Perşembe günü çıkan yangında karikatürist Metin Üstündağ ve dergi çalışanı Ercan Genç yoğun dumandan etkilenmişti.

Kaynak - Kanal D Haber

Hiç yorum yok:

Linkler

Related Posts with Thumbnails