24 Ekim 2017 Salı

Porof. Zihni Sinir Sergisi İTÜ'de

Kaynak - İTÜ

...

Çılgın Profesörün 40 Yıllık Serüveni Sergisi İTÜ’de

İTÜ Rektörlük Sanat Galerisi, karikatür dünyamızın “çılgın profesör”ü olarak tanınan Zihni Sinir’in 40. yaş dönümünü için hazırladığı “Porof. Zihni Sinir – Hayalden Gerçeğe Alternatif Köprüler”  başlıklı sergiye ev sahipliği yapacak.
İTÜ Rektörlük Sanat Galerisi, bir yeni sergiye daha ev sahipliği yapıyor.  Karikatür dünyamızın çılgın profesörü olarak tanınan Zihni Sinir,  40. yaşını  “Porof. Zihni Sinir – Hayalden Gerçeğe Alternatif Köprüler”  başlıklı sergiyle kutluyor.  Sergi, İTÜ Rektörlük Sanat Galerisi’nde  (İTÜ RSG)  26 Ekim Perşembe saat 16:30’da açılacak. 
Sergide,  Porof. Zihni Sinir karakterinin mizah dünyasındaki yarım asra yaklaşan yolculuğu görülebilecek. 100’ün üzerinde çalışmanın yer alacağı sergide,  bilim-eğlence maketiyle çeşitli oyunlar denenebilecek. Ayrıca sergide hem büyüklerin hem de çocukların ilgisini çekecek birçok detay yer alacak.
İTÜ Ayazağa Yerleşkesinde yer alan RSG, 26 Aralık’a kadar haftanın her günü 08.00 – 20.00 saatleri arasında ücretsiz ziyaret edilebilecek.
İrfan Sayar Kimdir?Henüz üniversite yıllarında dönemin en önemli karikatür yayını Gırgır’da çizmeye başlayan İrfan Sayar, arkadaşlarıyla birlikte yine bir mizah dergisi olan Mikrop’u çıkardı. Hıbır dergisinde çizgileriyle yer aldı ve derginin yönetiminde görev aldı. Vizontele filmindeki “Deli Emin” karakterinin kullandığı bisikleti, atölyeyi ve filmde yer alan elektronik - mekanik aletleri tasarladı. TÜBİTAK Bilim ve Teknik dergisinde 4 yıl  boyunca Porof. Zihni Sinir sayfasını çizdi. 11 kitap çıkardı. Çalışmalarını 2008 yılında açtığı seri üretim atölyesinde sürdürüyor ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Enformatik Bölümünde Öğretim Görevlisi olarak ders veriyor.

Hiç yorum yok:

Linkler

Related Posts with Thumbnails