14 Nisan 2017 Cuma

SUİKAST SINIFI 7.Cilt Çıktı

Yazar-Çizer: Yusei MATSUİ
Çeviri: Sibel SÖKEL

Yaz Tatiline Giren 3-E Sınıfı Güney Adası’na Gider. Orada Korosensei’ye Daha Önce Denemedikleri Bir Suikast Planı Uygulayacaklardır. Acaba  Kapalı Kapılar Ardında Hazırlıklarına Devam Edenler Sadece Öğrenciler Mi?!

Dünya, Ayın %70’ini yok edip sonsuza kadar hilal şeklinde kalmasına neden  olan güçlü bir yaratık tarafından bir yıl içerisinde yok edilme tehditi altındadır.  Bu eşi benzeri görülmemiş yaratığa yapılan bütün suikast girişimleri başarısızlıkla sonuçlanır. İlginç olan ise bu yaratığın, sonunda insanlığa bir teklifte bulunmasıdır. Bir yıl boyunca Japonya’da bir okulda sınıf öğretmenliği yapacaktır ve öğrencileri  bu süre içerisinde istedikleri zaman kendisine suikast girişiminde bulunabileceklerdir.  Kunugiaoka Lisesi 3-E sınıfının öğretmeni olarak işe başlar ancak bildiğimiz derslerin  dışında öğrenciler nasıl suikast yapılır dersi de alacaklardır.  

Bu sırada Japonya Hükümeti, Koro Sensei yani öldürülemez hoca lakabını almış olan yaratığı öldürene on milyar yen ödül verileceğini açıklar. Ancak Koro Sensei’yi öldürmek imkansız bir görevdir. Nedeni sadece inanılmaz güçleri olması ve 20 Mach hızında hareket edebilmesi değil, öğrencilerin gördükleri en iyi öğretmen olması, notlarının, bireysel becerilerinin ve bakış açılarının gelişmesine yardımcı olmasıdır. Bakalım olaylar nasıl gelişecek?  

2012 yılında Yusei Matsui tarafından Shonen Jump dergisinde yayınlanmaya başlanan manga, geçtiğimiz aylarda 180.bölümü yayınlanarak tamamlandı. Toplam 20 ciltten oluşan seri Japonya’da yaklaşık 20 milyon civarı basılı kopya satmayı başarmıştır. 


Hiç yorum yok:

Linkler

Related Posts with Thumbnails