31 Ağustos 2016 Çarşamba

SUİKAST SINIFI 3.Cilt Çıktı

Yazar: Yusei MATSUİ
Çizer: Yusei MATSUİ
Çeviri: Sibel SÖKEL

ARKA KAPAK YAZISI:

KAYANO VE KANZAKİ OKUL GEZİSİ SIRASINDA KAÇIRILIRLAR!! NAGİSA VE DİĞERLERİ KOROSENSEİ’NİN HAZIRLADIĞI REHBER İLE İKİSİNİN OLDUĞU YERİ ARAŞTIRIR. ACABA KYOTO’DA GERÇEKLEŞTİRİLECEK KOROSENSEİ SUİKASTININ SONUCU NE OLACAK?!

Dünya, Ayın %70’ini yok edip sonsuza kadar hilal şeklinde kalmasına neden olan güçlü bir yaratık tarafından bir yıl içerisinde yok edilme tehditi altındadır. Bu eşi benzeri görülmemiş yaratığa yapılan bütün suikast girişimleri başarısızlıkla sonuçlanır. İlginç olan ise bu yaratığın, sonunda insanlığa bir teklifte bulunmasıdır. Bir yıl boyunca Japonya’da bir okulda sınıf öğretmenliği yapacaktır ve öğrencileri bu süre içerisinde istedikleri zaman kendisine suikast girişiminde bulunabileceklerdir. Kunugiaoka Lisesi 3-E sınıfının öğretmeni olarak işe başlar ancak bildiğimiz derslerin dışında öğrenciler nasıl suikast yapılır dersi de alacaklardır.

Bu sırada Japonya Hükümeti, Koro Sensei yani öldürülemez hoca lakabını almış olan yaratığı öldürene on milyar yen ödül verileceğini açıklar. Ancak Koro Sensei’yi öldürmek imkansız bir görevdir. Nedeni sadece inanılmaz güçleri olması ve 20 Mach hızında hareket edebilmesi değil, öğrencilerin gördükleri en iyi öğretmen olması, notlarının, bireysel becerilerinin ve bakış açılarının gelişmesine yardımcı olmasıdır.
Bakalım olaylar nasıl gelişecek?

2012 yılında Yusei Matsui tarafından Shonen Jump dergisinde yayınlanmaya başlanan manga, geçtiğimiz aylarda 180.bölümü yayınlanarak tamamlandı. Toplam 20 ciltten oluşan seri Japonya’da yaklaşık 20 milyon civarı basılı kopya satmayı başarmıştır.

Hiç yorum yok:

Linkler

Related Posts with Thumbnails