28 Ağustos 2013 Çarşamba

Beyaz Saray’da Batman (Ben Affleck) krizi

Bu yıl Oscar'ı kucaklayan 'Argo' filminde CIA uzmanını canlandıran Ben Affleck, Batman ve Superman’i bir araya getiren yeni filmde Batman rolünü üslendi. Ancak çizgi romanın ve bir önceki Batman serisinin sıkı takipçileri, Affleck seçiminden rahatsız oldu. Warner Bros. Stüdyoları'nın Ben Affleck’i yeni Batman olarak açıklamasının ardından eleştirilerin ardı arkası kesilmedi. Twitter’da da en çok konuşulanlar arasına giren Affleck için internet üzerinden bir imza kampanyası başlatıldı. Change.org sitesi üzerinden başlatılan kampanyada, Warner Bros’.un Ben Affleck kararından vazgeçmesi isteniyor. Gerekçe olarak ise Affleck’in yetersiz oyunculuk kabiliyeti ve daha önce canlandırdığı bir başka süper kahraman 'Daredevil' filmindeki başarısızlığı öne sürülüyor. Kampanya 3 gün içinde 52 binden fazla imza topladı.
BEYAZ SARAY’A DİLEKÇE
Ben Affleck kararına sinirlenen bir başka kişi ise Beyaz Saray’a dilekçe yazdı. Tepkili hayran Obama yönetiminden 200 yıl boyunca Ben Affleck’in Batman ya da herhangi bir süper kahramanı canlandırmasını ‘yasadışı’ ilan etmesini istedi. Dilekçe, kısa bir süre sonra siteden kaldırıldı.
Indiewire sitesinin uyguladığı ankete göre, filmi bekleyen hayranların yüzde 70’i Ben Affleck seçimine karşı. Twitter’da da alay konusu olan seçim için “Ben Affleck’li Batman’de, Batman’in ailesi kendini öldürüyor” gibi yorumların yanı sıra Matt Damon’ın 'Joker', Jennifer Lopez’in ise 'Catwoman' olması yönünde esprili tavsiyeler verildi.
Öte yandan 'Avengers' filminin yönetmeni Joss Whedon ise Affleck’in başarılı olacağını belirtti. Çizgi roman dünyasında olduğu kadar beyazperdenin de vazgeçilmez karakterleri arasında yer alan Superman ve Batman, 2015 yılında aynı filmde sinemaseverlerin karşısına çıkacak. Affleck, Christopher Nolan yönetmenliğinde çekilen 'Dark Knight' serisinde Batman’i canlandıran Christian Bale’den rolü devralacak. Çizgi roman dünyasında olduğu kadar beyazperdenin de vazgeçilmez karakterleri arasında yer alan Superman ve Batman, 2015 yılında aynı filmde sinemaseverlerin karşısına çıkacak.
Kaynak - Birgün
Görsel - Comicbook.com

Hiç yorum yok:

Linkler

Related Posts with Thumbnails