6 Mayıs 2020 Çarşamba

Çizgi Roman Dünyası Ustalarından Karantina Günlerinde Okuma Önerileri - 16 / Nihal Ünver

Çizgi romana emek veren, yıllarını veren, araştıran, çeviren, çizen, yazan okurlarına "Karantina Günlerinde Çizgi Roman Okusak da ne Okusak?" diye sorduk ve öneriler aldık. 

Bir editör gözüyle dört çocuk-ergen çizgi romanı geliyor öneri olarak Nihal Ünver'den:DEAR JUSTICE LEAGUE

Yazan - Michael Northrop 
Çizen - Gustovo Duarte 

Çeviri - Min Soo Kim

 “Akıllıca hayata geçirilmiş, zekice bir fikir.”
–NPR

“Bu aksiyon ve kahkahalarla dolu macerada en sevdiğimiz kahramanlar daha da cana yakınlar.
SEVGİLİ JUSTICE LEAGE, kesinlikle JLA’nın hakkını veriyor.”
–JERRY CRAFT, NEW KID YAZARI

DC Comics Evreni’nin en büyük kahramanları olan Justice League üyeleri en büyük hayranlarının, yani çocukların sorularını yanıtlıyor!

Superman hiç hata yapar mı? Wonder Woman ebeveynlerinin sözünü dinler mi? Aquaman balık gibi mi kokuyor?

New York Times’ın en çok satanlar listesinde bulunan Michael Northrop’tan, ikonik süper kahramanlara irili, ufaklı soruların sorulduğu, gençler için yeni bir çizgi roman serisi. Justice League üyeleri Dünya’yı kurtarmakla meşgul olmadıklarında soruları yanıtlamaya vakit ayırabiliyorlar. Onların dürüst ve komik cevapları her yaştan okuru neşelendirecek ve şaşırtacak. Meğer süper kahraman olmanın çocuk olmaktan çok da bir farkı yokmuş! Büyük başarılar, çılgınlıklar ve Gustavo Duarte’nin renkli çizimleriyle, Sevgili Justice League, tüm süper kahramanların gündelik kahramanlıkları hakkında sahne arkası bir bakış sunuyor.

MICHAEL NORTHROP
New York Times'ın en çok satanlar listesine giren Scholastics'in yeni çokluplatform serisi olan TombQuest'in yazarı. Onun ilk genç yetişkin romanı Gentlemen, "Publishers Weekly Flying Start"ta anıldı. İkinci eseri Trapped ise "Indie Next Listesi"ne seçildi. İlk orta seviye romanı Plunked New York Kütüphanesi tarafından yılın en iyi çocuk kitaplarından biri olarak seçildi ve NPR'ın "Arka Koltuk Kitap Kulübü" listesine seçildi. NYU'dan mezun olduktan sonra Sports Illustrated Kids dergisi için 12 sene çalıştı.METROPOLİS LİSESİ

Super Hero Girls AT Metropolis HIGH

Yazar: Amy Wolfram 
İllustrasyon: Yancey Labat 

Çevirmen:  Hazal Uzuner 

Batgirl, Wonder Woman, Supergirl, Green Lantern, Bumblebee ve Zatanna suçlularla mücadele etmekten sürekli okula geç kalmaktadır ve okul müdüresinin de artık onların bahanelerini dinleyecek sabrı kalmamıştır. Bu kızların bir an önce okulun ruhuna uygun davranmaları gerekecek yoksa okuldan uzaklaştırma alacaklar!

Müdüre Chapin’in, kızların kendilerine uygun, okul sonrası kulübü seçip bir hafta boyunca düzenli katılım göstermeleri talebi kulağa kolay gelmektedir ta ki, kızlar seçtikleri kulüplerden atılıncaya kadar... Gizli kimlik, süper kahramanlık ve okul dengesini kurmak çok da kolaymış gibi, kızlar artık farklı bir bakış açısı ile düşünmeli ve güvenli alanlarından çıkmak zorundadırlar.

AMY WOLFRAM (TEEN TITANS, TEEN TITANS GO!) ve Yancey Labat (DC SUPER HERO GIRLS) DC Super Hero Girls’ün yepyeni hallerini gururla sunar.

AMY WOLFRAM
Televizyon, sinema ve çizgi roman yazarıdır. DC SUPER HERO GIRLS’ü yazmak onu çok heyecanlandırdı. Eğer bir süper kahramanı seçmek zorunda kalsa hepsini seçerdi. En çok bilinen çizgi romanı (Teen Titans: Year One, Teen Titans Go!) ve televizyon serisi (TEEN TITANS, TEEN TITANS GO!) Teen Titans’dır. Amy ayrıca favori karakterleri Barbie, Stuart Little, Ben 10, Thunderbirds Are Go ve Scooby-Doo ile ilgili yazmaktan da çok keyif alır. Yazmadığı zamanlarda ise el işleriyle uğraşmayı sever.


SUPER SONS

Kutup Kalkanı Projesi

Yazar: Ridley Pearson 
İllustrasyon: Ile Gonzalez 

Çevirmen: Min Soo Kim


“Nefesleri kesen aksiyon geliştikçe, gizemler artıyor ve her sayfada yeni bir tehlike var. Tam benlik bir hikâye!
Daha, daha, DAHA fazlasını görmek istiyorum!”
– R.L. Stine, Goosebumps and Fear Street‘İN YAZARI

“Süper eğlenceli, süper heyecanlı ve her şeyden öte süper bir hikâye!”
– Peter J. Tomasi, Super Sons, Batman: Detective Comics, SupeRMAN’İN YAZARI

Jon Kent ve Ian Wayne her anlamıyla birbirlerinin zıttıdır, tek bir konu hariç. Dünya’nın en büyük kahramanlarının oğulları, Superman ve Batman’in! Küresel bir komployu ortaya çıkarmak için bu beklenmedik ikili birbirlerine güvenmeyi ve dünyayı kurtarmak için birlikte çalışmayı öğrenmelidir. Fakat kim bu gizemli Candace? Gizli tuttuğu sırları ne ve olan bitenle ne ilgisi var?
New York Times’ın en çok satanlar listesinde bulunan yazar Ridley Pearson ve illüstratör Ile Gonzales’ten Superman ve Batman’in oğulları olan Super Sons’ın destansı maceraları! Super Sons, kişisel keşiflerinin yanı sıra hızla değişen dünyaya da ayak uydurmalıdırlar!

RIDLEY PEARSON

Bir Edgar adayı, bir Fulbright araştırmacısı ve New York Times’ın en çok satanlar listesinde 1.liğe yükselmiş bir yazar. 50’den fazla ödül almış gerilim ve genç yetişkinler için macera romanları bulunmaktadır. Romanları yirmi dört dilde yayımlanmış, hem televizyon hem de Broadway sahnesi için uyarlanmıştır. Ridley’in orta seviye serisi içinde Kingdom KeepersSteel Trapp ve Lock and Key gibi eserler bulunmaktadır. Ridley aynı zamanda tamamı çok satan yazarlardan oluşan (Dave Barry, Amy Tan, Mitch Albom, Scott Turow, Greg Iles ve arada sırada Stephen King) bir rock grubunda bass çalar.  Northern Rockies’ta eşi Marcelle’le birlikte yaşamaktadır.SMALLVİLLE'Lİ SUPERMAN

Yazar: Art Baltazar & Franco 

Çevirmen: Min Soo Kim

Kasabada muhteşem olaylar oluyor. İnsanlar kurtarılıyor, kontrolden çıkan traktörler durduruluyor ve yangınlar söndürülüyor. Tüm bunlar “Superman” olarak bilinen kahraman için işten bile değil. Peki o, gerçekte kim?

On üç yaşındaki Clark Kent sorunun cevabını biliyor. Onun süper bir sırrı var. Ebeveynlerinin gün yüzüne çıkmasından endişelendiği bir sır. Clark onlara çok dikkatli olacağına dair söz verir ama Smallville kasaba merkezinde birdenbire rastgele cisimler uçmaya ve kaybolmaya başlayınca ebeveynleri onu cezalandırmakla tehdit eder. Fakat o masumdur! Eğer bunları Superman yapmıyorsa kim yapıyor? Clark’ın gerçek suçluyu bulmak için çıktığı bu komik maceraya siz de eşlik edin.


Hiç yorum yok:

Linkler

Related Posts with Thumbnails