1 Nisan 2019 Pazartesi

Hayalet Resimli Mecmua Sayı 21 Paylaşımda

Kapıdan baktıran, kazma kürek yaktıran, kışı tatile yollayıp bahara merhaba diyen Mart ayında 21. sayımızla yine huzurlarınızdayız.

İçinde bulunduğumuz bu günlerde baharın getirdiği yorgunluktan dolayı “Üzerimde acayip bir tembellik var… Canım yataktan kalkmak bile istemiyor… “ şeklindeki sızlanmalarınız arttı. Bunun farkındayız işte bu sayımız bahar yorgunluğunuza birebir gelecek. Okurken kâh kahkahalar atacak, kah gerileceksiniz ama sonunda üzerinizdeki yılgınlıktan eser kalmayacak.

İçeriğimizde neler mi var? Merak ediyorsanız sizleri bir alt satıra davet ediyoruz!


Sizlere ilk merhabamızı “Sözüm meclisten içeri” bölümümüzle diyor ve M. Kaan Sevinç’in muhteşem illüstrasyonu eşliğinde tüm hikâyelerin nasıl başladığı hakkında ufak bir ipucu veriyoruz

Ardından Popüler Gündem” sayfamız var. 
kediler ile sizleri baş başa bırakıyoruz.

Tam şu an bir öykü iyi gider diyorsanız Onur Ataç imdadınıza “Karakoncolos” adlı öyküsüyle yetişiyor.

Sırada; Yaşar Kemal’in kaleminden çıkan ve Münif Fehim’in çizgilediği “Karacaoğlan” tefrikasının ikinci bölümü var.

Tevfik Emre; bu ay yepyeni bir öyküsüyle aramızda: “Bekçi”

Sıra geldi korku dosyamıza. Aynur Kulak bu ay Mary Shelley’in ünlü eseri Frankenstein’i inceledi. Ve devamında Zeynep Aydın'dan ''Frankenstein Üzerine Bir Analiz''yazısını okuyabilirsiniz... Korku türü dendiğinde ilk akla gelen bu karakter ve yazarı hakkında merak ettiğiniz her şey otuz iki tekmili birden bu dosyada.

Biliyorum biraz ürperdiniz. O zaman gerginliğinizi alma işini usta çizer Bülent Arabacıoğlu’na bırakalım. Yeni çıkan kitaplar bölümünde unutulmaz karakteri En kahraman Rıdvan’ı anımsamak bile dudaklarımızda ister istemez bir tebessüme yol açacak.

Bilim kurgu tefrikasında bu ay Gökçe Mehmet Ay “Hayal kırıklıklarımla keskinleşen kılıcım” bölümüyle bizlerle.

“Uyarı! Bu manga ve anime de yetişkinlere yönelik içerikler bulunmaktadır. 18 yaşından küçüklerin okuması ve izlemesi önerilmez .” diyerek “Gangsta” adlı animeyi Ahmet Canal'ın kaleminden inceliyoruz.

Sıra; Korku tefrikamızda. Bünyamin Tan “Cafer Ağa’nın” adlı öyküsünün ikinci bölümüyle sizlerle.

Usta yazarımız Mehmet Berk Yaltırak: “Hem okudum hem de yazdım. Ne okudum” bölümünde okuduklarını sizlerle paylaşıyor.

Çocuk Dergileri Sözlüğünde Elvan Adıgüzel bu ay “Yüzbaşı Volkan’ın Çocuk Dergileri Yolculuklarını inceliyor ve aynı zamanda yaratıcısı Ali Recan’ı rahmetle anıyoruz.

Yoruldunuz. Ama suç baharda! Şimdi kalkın kendinize bir kahve yapın. Biz burada sizleri bekliyoruz.

Kahvenizden aldığınız ilk yudumla birlikte Atilla Bilgen sizlere merhaba diyor ve “Ne işim var benim Vietnam’da” diye soruyor. Seyahat tefrikasının ikinci bölümünde uzun uçak yolculuğun ardından kahramanımız nihayet Vietnam’a ulaşıyor!

Editörümüz Aynur Kulak, Friedrich Nietzsche’nin “Putların Alacakaranlığı” eserini “Kitap İnceleme” bölümünde sizler için araştırdı.

Usta çizer Mesut Ekener’in yarattığı “Göktuğ- Yeşil Gözlü Büyücü” tüm heyecanıyla 21. sayımızda da devam ediyor.

Biraz gülümsemeye ne dersiniz? Atilla Bilgen “Türk Filmi!” adlı öyküsünün ikinci ve son bölümüyle sizlerle.

Bitti sandınız değil mi? Siz okumaktan yorulmadığınız müddetçe bizler devam etmekten vazgeçmeyeceğiz!

“Çizgi Romandan Sinemaya” adlı araştırma bölümümüzde sıra. Süheyle Toktan Fransız sinema geleneğinin büyük komedyeni Jacques Tati’yi anlattı.

Evet şimdi sırada usta yazar Erol Çelik ve “Cellâtlar Kahvesi Öyküleri” var. “Kıpti” öyküsünü okumamızın ardından “Yazarın Kaleminden” bölümünde kitabın yazım hikâyesini okuyacağız.

Bu ayki son incelememiz; Ümit Kireççi ‘nin kaleme aldığı ve 1992 yılında çizgi roman dünyasına kazandırılan Infinity Gauntlet efsanesinin anlatıldığı “Infinity Gauntlet’in Gözden Kaçanını Nicholas Cage’den izlemek”

21. sayımızın arka kapağında “Mesut Ekener’in yarattığı Zalim Zühtü’nün tek sayfalık macerası bulunuyor.

Bu ay tam tamına 106 sayfayla karşınız daydık. Nisan ayında 22. sayımızla yeniden huzurlarınızda olalım derken kapak ve öykü illüstrasyonları için Mehmet Kaan Sevinç’e, grafik tasarımı için Gülhan Sevinç’e sonsuz teşekkürler diyoruz.

21. sayısının oluşmasında değerli katkıları ile bize destek veren tüm yazar-çizer arkadaşlarımızın emeklerine sağlık.  

Hepinize iyi okumalar.   
                               
Hayal’et Resimli Mecmua


Öykü, inceleme, deneme, çizgi roman, illüstrasyon vb. çalışmalarınızı 


e-posta adresimize gönderebilirsiniz.
 Hayal’et Resimli Mecmuayı internet üzerinden okumak isterseniz:


 Hayal’et Resimli Mecmuayı PDF formatında indirip okumak isterseniz: Hayal’et Resimli Mecmuayı CBR formatında indirip okumak isterseniz:


Hiç yorum yok:

Linkler

Related Posts with Thumbnails