31 Ağustos 2009 Pazartesi

Gölge e-Dergi 24. sayı

24 güzel ay geçti. Biz, dergimizle, hep söz verdiğimiz gibi ayın ilk günü masanızın üzerinde olduk. Dergileri yazarları-çizerleri oluşturur. Bizim de en iyilerinden yazar-çizerlerimiz var. Tam kadro, 24 ay boyunca karşınızdaydık. Dergileri her ne kadar yazarları-çizerleri oluştursa da bir derginin hayat damarı okuyucularıdır.
Bir dergi okuru varsa yaşar. Gölge’yi yaşattığınız için teşekkür ederiz.
Gölge’nin çizgi roman sayfalarında bu sayıda Meryem Çimen’in yazıp çizdiği Lanet, Mustafa Göçer’in yazıp çizdiği 3M+T , Duygu Saltık’ın yazıp çizdiği Akatsuki Gakunen’in 2. bölümü Ödeşme yer alıyor.
Yusuf Salman Gölge için Green Green anime serisini inceledi. Masis Üşenmez’de Küçük Deniz Kızı Ponyo’yu yazdı. Diğer sinema yazıları District 9 ile Fikret Karakurt ve Everlasting Moments ile Barış Saydam’dan. Hasan Nadir Derin Kel Ama Karizmatik, Sert Ama Sevimli yazısı ile Bruce Wills sinematomografisini inceledi. Cansu Korkmaz Star Wars Evreninden Son Haberler’i Gölge için derledi.
Bu sayının öyküleri Sadık Yemni’den Öte Yer Fotoğrafçısı, Ceren Erdoğdu’dan Deli Gömleği, Serdar Kökçeoğlu’dan Biz Eskiden Yürürdük, Hakan Günay Aydınoğlu’dan Narsizm, Emre Demirok’tan Birinci Tekil Şahıs, Gökcan Şahin’den Hayalet Köpek ve Can Çelikel’den Esir Kanı hikayesinin 1. bölümü.
Merve Veral’da Gönderilmemiş Mektuplar denemesi de Gölge’nin bu sayısında yer alıyor.
Bu sayının kapağı Şükrü Bağcı’dan geldi.
http://img42.imageshack.us/img42/4569/lanet.jpg
Gölge e-Dergi’yi pdf okumak için
http://rapidshare.com/files/273319822/24.pdf
Alternatif pdf dergi linki
http://download708.mediafire.com/nnahciadq2jg/nnitfgwunzb/24.pdf
Dergiyi flash olarak okumak için
http://hayalsaati.com/index.php?option=com_flippingbook&Itemid=69
Gölge e-Dergi’ye hayalsaati@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz.
http://golgedergi.blogspot.com/

Hiç yorum yok:

Linkler

Related Posts with Thumbnails