31 Ocak 2018 Çarşamba

İthaki Akademi'de M.K. PERKER İLE ÇİZGİ ATÖLYESİ

“Çizgi Atölyesi içerisinde çizim teknikleri, incelikleri, illüstrasyon, tip yaratma ve öykü kurgulama konularını geliştirmeyi hedefleyenler için.”
MK Perker ile Çizgi Atölyesi 6 hafta sürecektir.
Ücret ve Başvuru Bilgileri: İthaki Akademi
Tarih ve Saat: 17 Şubat – 24 Mart 2018 (cumartesi günleri) 15:00 – 18:00 arasındadır.
Atölye katılımcı sayısı 15 kişi ile sınırlıdır.
M.K. Perker Kimdir?
M.K. Perker (2 Kasım 1972) çizgi roman sanatçısı, karikatürist ve ilüstratördür. İlk karikatürü 1988 yılında Gırgır dergisinde yayınlandı. Dıgıl, Hıbır, LeMan, Penguen mizah dergilerinde; Sabah, Yeni Yüzyıl, Milliyet, Vatan, Star ve Radikal gazetelerinde çalıştı. 2001 yılında ABD’ye yerleşen Perker, The New York Times, The Washington Post, The Wall Street Journal, The New Yorker, The Progressive, MAD ve Heavy Metal gibi yayınlarda çizdi.
ABD’de yayınlanmış çizgi romanları arasında Cairo (DC Comics / Vertigo), dört albümlük Air serisi (DC Comics / Vertigo), iki albümlük Todd serisi (Image Comics) ve Insomnia Cafe (Dark Horse) yer alır. Society of Illustrators’ün ilk ve tek türk üyesidir.
Çizerliğin yanısıra müzik dergisi Rock Kazanı’nı (1992), çocuk çizgi roman dergisi Pilot’u (1998), aylık mizah dergisi Harakiri’yi (2011) ve tamamını kendi yazıp çizdiği çizgi roman dergisi Türk Mucizesi’ni (2014) yayınlamıştır. 2016 yılında Yelda Cumalıoğlu ile birlikte KaraKarga Yayınlarını kurdu. Halen Hürriyet gazetesinde günlük karikatürlerinin yanısıra Ece karakterini çizmektedir. Ayrıca Kara karga yayın yönetmenliğini yapmaktadır.

Hiç yorum yok:

Linkler

Related Posts with Thumbnails