23 Şubat 2016 Salı

"Batkid Begins" Filmini Kaçırmayın

Daha önce haberini paylaştığımız BATKID'i hatırlar mısınız? Hani Batman hayranı 5 (beş) yaşında lösemili bir çocuk vardı da tüm San Francisco onu Batman kostümü giydirerek mutlu etmişti... Yönetmen Dana Nachman bu süreci belgesel haline getirmiş. Haziran 2015'de gösterime giren filmi merak edenlerin izlemesini tavsiye ederiz. 

Beyazperde.com tanıtım metni:
"5 yaşındaki lösemi hastası Miles Scott'un öyküsünü anımsayanlarınız var mı? En büyük hayali Batman olabilmek olan Miles'ın isteği 2013 yılında gerçekleşmişti. İste Batkid Begins, bu isteğin gerçeğe dönme sürecini perdeye taşıyan bir belgesel.
2013 yılında Make a Wish derneğinin ve tüm San Francisco halkının desteği sayesinde gerçekleşen bu rüya şehrin adeta Gotham'a çevrilmesi, bir yardımseverin arabasının batmobil'e dönüştürmesi ve yapay suç mahallerinin kurulması ile birlikte, gerçek zamanlı bir dekor haline gelmesini sağlamıştı.
Batkid, adeta kendisi için yeniden dizayn edilen bu şehirde, Batman'in de yardımıyla insanları kurtarmış ve yaptığı bu kahramanlıklar da Gotham City Chronicle adlı bir gazete basılmıştı. Dana Nachman'in yönetmenliğini üstlendiği belgesel, bütün b usüreci perdeye taşımayı hedefliyor."


Hiç yorum yok:

Linkler

Related Posts with Thumbnails