28 Ekim 2015 Çarşamba

YERLİ ÇİZGİ ROMAN ŞİRKETİ BAGU 100. SAYISINI YAYINLADI

Türkiye'nin düzenli olarak çizgi roman üreten tek platformu BAGU Çizgi Roman, bu ay 100. sayısını yayınladı. 2013 yılından beri her Çarşamba günü yeni bir bölüm yayınlayan firma, Türkiye'de gençlere yönelik yeni bir çizgi roman akımı başlattı.

Çizim ve senaryoda Japon manga ekolünden esinlenen, ama bu ekolü birebir uygulamak yerine daha gerçekçi ve bizden öyküler sunmayı amaç edinen BAGU Çizgi Roman, yerli ve profesyonel bir ekiple kendi çizgi romanlarını üretiyor. Ekip, tıpkı Japonya'da olduğu gibi her hafta düzenli olarak 20 sayfalık bir çizgi romanı okuyucularıyla buluşturuyor. On binlerce üyesi bulunan BAGU, aylık olarak 40.000'in üzerinde tiraja sahip. Ücretsiz sayıları ise yüz binlerce genç tarafından okunmuş durumda.

Uzun Soluklu Genç Hikayeler
İlk yıllarında   15-35 yaş arası genç erkekleri hedefleyen şirket, Japon tarzı uzun soluklu hikayeler yayınlamayı tercih ediyor. BAGU Oyubozan serisini 30 bölümde bitirirken, çok popüler olan Teşebbüs 2.0 macerasını 100 bölümde tamamlayacak. Aynı zamanda bu yıl içinde "Kapalıçarşı" adında yeni bir serinin yayınına başlayacak şirket Türkiye’de 80’lerden beri unutulmaya yüz tutmuş çizgi roman kültürünü yeni bir tarzda tekrar canlandırmaya kendini adamış durumda. Bunun meyvelerini de daha şimdiden Türkiye’nin en çok satan dijital dergisi olarak toplamaya başlamış.

Dijital Yayıncılıkta Lider
Sadece dijital olarak yayın yapan BAGU Çizgi Roman, web sitesinin yanı sıra Android ve iOS uygulamaları üzerinden de okuyucularıyla buluşuyor. Şirketin kendi geliştirdiği "panel panel geçiş" özelliği sayesinde cep telefonu gibi küçük ekranlı cihazlarda da rahatlıkla çizgi roman okunabiliyor. Çevrimdışı okuma özelliği sayesinde üyeler, cihazlarına indirdikleri sayıyı internet bağlantıları olmasa da istedikleri zaman istedikleri yerde okuyabiliyorlar. BAGU’nun çizgi roman uygulaması gerek Android gerekse de iOS platformunda kendi dalında, ve hatta dijital yayıncılık alanında Türkiye’deki en popüler uygulama konumunda. Ayrıca Google Play Kitaplar’da da bölümlerini satan BAGU, çizgi roman kategorisinde ilk sıradayken, genel kitap listesinde de beşinci sırada.

Editöre Not:
BAGU Çizgi Roman Hakkında:
BAGU, Türkiye’nin İnternet üzerinde en fazla okunan dergilerini yayınlamaktadır ve Türkiye’nin düzenli olarak yayın yapan tek profesyonel çizgi roman şirketidir. Web, iOS ve Android üzerinden okunabilen BAGU Çizgi Roman, her ay 40.000’in üzerinde çizgi roman satıyor ve ücretsiz bölümlerle birlikte aylık okunan tekil çizgi roman sayısı her ay 500.000’u buluyor.
http://www.bagu.com

Detaylı bilgi için:
Gökhan Sürmelioğlu – BAGU Çizgi Roman – Medya İlişkileri Sorumlusu
gokhan@bagu.com Tel: (0541) 937 74 94


Hiç yorum yok:

Linkler

Related Posts with Thumbnails