12 Temmuz 2014 Cumartesi

"Şemsiye Akademisi : Dallas" Çıktı!

Hiç bir ek ücrete tabii olmayan, Vanya ve Kraken karde şlerin yeraldıgı “Burası hariç her yer” adlı kısa öykü ve serinin yaratıcıları Gerard Way ile Eisner ödüllü çizer Gabriel Bá’nın (Casanova, Pixu) tasarımlarının yer aldığı geniş bir eskiz bölümü de bu kitaba dahil.

Özgün Adı : Umrella Academy : Dallas
Gerard Way
Yazar
Sina Şehim
Çevirmen
Banu Erdoğdu
Redaksiyon
Bora Öngürer
Editör
Ekin Can Seyhan
Yayın Kordinatörü
Berk Şentürk
Grafik ve Uygulama
Ertan Ergil
Yayın Yönetmeni

NEW YORK TIMES EN ÇOK SATAN SERI * 2008 EISNER VE HARVEY ÖDÜLLÜ SERI

Şemsiye Akademisi adıyla bilinen işlevi kalmamı süper kahramanlar ailesi için zor günler geçiyordu. Aralarından biri tarafından yaratılan neredeyse kıyametin kopma durumu ve ardından çok sevdikleri akıl hocaları Pogo'nun ölümü ile grup umutsuzluğa kapılmıştı.

Tarihi değiştirecek veya dünyayı yok edecek yeni bir kıyamet tehlikesi ortaya çıkınca ekibin her bir üyesi yavaşça bu umursamazlık halinden çıkmaya başladı. Asıl bela ise, her birinin hali hazırda kendi gerçek problemleri ile meşgul olmalarıydı. Beyaz Violin, başına aldığı talihsiz bir darbeyle yatalak durumda. Rumor sesini-gücünün kaynağını kaybetmiş . Spaceboy kendi kendini katatonik bir duruma sürükledi sürüklemiş. Ve Be Numara, köpek yarışlarında karanlık işlere bulaşmıtı. Kraken ise en küçük kardeşinin, bir dizi gizemli katliamın aydınlatılmasında anahtar görevi göreceğini düşünmeye başladı,

Şemsiye Akademisi’nin aksiyon yüklü ikinci macerası Dallas, hiç bir şeyi değiştirmeksizin, zamanda, uzayda ve Vietnam’da başlayıp JFK suikasti ile zirve yapacak bir yolculukla tarihi dönüş türüyor.

Hiç yorum yok:

Linkler

Related Posts with Thumbnails