21 Aralık 2012 Cuma

Zagor'da Küçük Bir Çizim Hatası: ÜÇ KOL

LAL Kitap'ın Zagor dizisi periyodunu hiç bozmadan, baskı kalitesinden ödün verilmeden okura ulaşmayı sürdürüyor. Bu bakımdan yayınevini takdir etmeyen yoktur eminim. Ancak çizerlerin ve Bonelli Editore'nin hatalarına veya gözden kaçırdıklarına da yapacak bir şey yok. Yayın dünyasında minik hatalara "boncuk" diyorlar ya, işte bir boncuk:  

Zagor
Volkanın Altında Sayı 125
(Sull'orto del Vulcano No 513 - Zenith Zagor no 564)
Senaryo - Luigi Mignacco, Çizen - Gianni Sedioli
LAL Kitap
Sayfa 24

Kara Ay adlı bir şaman bir göktaşının gizemli gücünü kullanarak normal insanları canavara dönüştürmektedir. Zagor'un başını çektiği çeşitli kabilelerin bir araya getirdiği savaşçılar ordusu onlarla çarpışmak üzere yola çıkarlar. Ve, evet, çarpışırlar da. Bu arada yuarıdaki kare göze takılıyor. Tamam, canavarlar canavar ama üç kollusu yok aslında. 24. sayfanın 4. karesindeyse var... :) Gerçi bir sonraki sayfada yan yana iki canavar olduğu görülüyor ama yukarıdaki karede kol var canavar yok. Tabii bu karenin devamı çizilmeye çalışıldıysa o kol aslında bedeninin büyük kısmı görünmez olan canavara aitmiş. Ya da değilmiş bilemiyorum şimdi :O)


Ümit Kireççi

1 yorum:

Mr. Aşkın Güngör dedi ki...

Sayıyı hatırlamıyorum ama Zagor'un Süper Mike ile olan serüvenlerinden birinde yer alan bir karede birden bire Zagor'un kartal figürlü meşhur amblemi değişiyor ve yerini Mike'ın M'si alıyor. Çok gülmüştüm. Tam manşetlik hataydı. Ümit'ten bunun haberini de görmek isteriz :P

Linkler

Related Posts with Thumbnails