26 Kasım 2011 Cumartesi

Zagor kahramanları bu kitapta buluştu

Milyonlarca çizgi roman sever tarafından yıllardır tutkuyla takip edilen Zagor'un Türk hayranları bugünlerde tüm dünyada ilk kez Türkiye'de yayınlanan ‘Zagor’da kim, kimdir?’ kitabını konuşuyor.
Yine vefalı bir Zagor okuru olan Eren M. Paykal tarafından Zagor tutkunları için kaleme alınan ‘Zagor’da kim, kimdir?’ isimli kitap, piyasa çıkmasından hemen sonra hızla tükendi.
ZAGOR KAHRAMANLARININ TÜMÜ BU KİTAPTA TOPLANDI
Zagor’u çocukluğundan beri takip ettiğini söyleyen Eren Paykal, çizgi romanın Türkiye’de çocukların eğitimini olumsuz etkileyeceği düşünülerek küçümsendiğini belirtti. Paykal, “Aksine ben okumayı Zagor’la öğrendim. Zagor beni okuma yazmaya teşvik etti. Zagor’da adı geçen tüm ülkeleri görmeyi hayal ettim ve çoğunu gördüm. Mesleğimi seçmemi bile etkiledi ve diplomatlık mesleği yaptım” dedi.
İTALYANCASI DA BASILACAK
‘Kim kimdir’ tarzı bir kitap çalışmasının çizgi romanda ilk kez yapıldığını anlatan Paykal, “Zagor’un halihazırdaki sorumlusu ve başyazarı Moreno Burattini ile görüşüp onay aldıktan sonra bunu yapmaya karar verdik. Burattini, bunun çok önemli bir çalışma olduğunu ve en kısa zamanda İtalyanca çevirisini İtalya’da yayımlamayı çok arzuladıklarını söyledi. Bu kitabın Zagor’un 50’nci yıldönümünde çıkması da bizler için ayrı bir önem taşıyor” diye konuştu.

andemir@hurriyet.com.tr
Kaynak - Anıl DEMİR / hurriyet.com.tr

Hiç yorum yok:

Linkler

Related Posts with Thumbnails