13 Kasım 2009 Cuma

Kuran da çizgi roman oluyor

Amerikan çizgi roman-karikatür dünyasının en yetenekli isimlerinden bir olarak bilinen Robert Crumb, tartışmalar yaratan son kitabı "Kitab-ı Mukaddes"den (The Book Of Genesis) sonra , Kur'an-ı Kerim'i çizgi roman haline getireceğini açıkladı.
Yeraltı çizgi roman hareketinin yaratıcısı olan Robert Crumb, kısa bir süre önce çıkardığı İncil projesinden sonra şimdi Kur'an-ı Kerim'i çizgi roman haline getireceğini belirtti.
Çizer, Eski Ahit’in Yaratılış bölümünün, müstehcen resimli kitap halini kasım ayında piyasaya çıkardı. Kitapta, karakterlerin birbirileriyle cinsel ilişkiye girdiği resimleri ve romanın bazı karelerinde abartılı şiddet sahneleri bulunuyor.
Hıristiyan alemini ayağa kaldıran tartışmalı sanatçı Robert Crumb,”Kitab-ı Mukaddes’in Tanrı’nın kelamı olduğuna inanmıyorum. Ben bunun, baştan sona, tarihsel gerçeklikle zayıf bir ilişkisi olan mitolojik bir hikâye olduğunu düşünüyorum” şeklinde açıklımlar yaptı. 60’larda çizmeye başlayıp, 70’lerde popüler olan Crumb, hemen hemen herkesle (hippiler, kadınlar, yaşlılar, ordu, polis, vs.) dalga geçen karikatürleriyle ünlü çizimlere sahip.
Kaynak - Hürriyet

5 yorum:

mit dedi ki...

Eyvah ki eyvah... Yeni bir karikatür krizinin patlaması an meselesi desenize. Neden bazıları, insanların inançlarını konu ederek prim yapmaya çalışıyorlar anlayamıyorum.

Aşkın Güngör dedi ki...

Aman yareppim!

vkopuzoglu dedi ki...

Yok artık ya! Bu kadarda şerefsizlik olmaz ya. Bu dinsiz herif ne yapmayı amaçlıyor ki Mit e kesinlikle katılıyorum. Bu densizin beyin yerine bulaşık süngeri var herhalde kafasında.

Hande Dilek AKÇAM dedi ki...

şoktayım...!

X Kişisi dedi ki...

Bu adamların kuran-ı kerimle alıp veremediği nedir arkadaş

Linkler

Related Posts with Thumbnails