19 Nisan 2020 Pazar

Hayalet Resimli Mecmua Sayı 33 Paylaşımda

Hayalet Derginin 33. sayısından hepinize kucak dolusu sevgiler.
Corona Virüs salgınının bitmesini evlerinizde kalarak beklediğinizi biliyoruz, sıkılmamanız için bu ay içeriğimizi bu ay her zamankinden zengin tuttuk ve tam yüz beş sayfayla çıktık.

Bu ay dergimize M.Kaan Sevinç’in illüstrasyonu eşliğinde her zamanki gibi “Sözüm Meclisten İçeri” bölümüyle başlıyoruz. Hemen ardından “Popüler Gündem “ sayfamız geliyor. Ümit Kireççi bu ay oldukça ilginç bir konuyu inceledi: “Comics’lerden Gelen Salgın Uyarıları… Veya Gelmeyen…”
                “Babil Kütüphanesi” bölümünde Bünyamin Tan bu ay Venedik Sokağı Cinayeti’ni yazdı.
                Muratlı Meslek Lisesi için Bünyamin Tan’ın kitap kampanyası hala devam etmektedir. Katkılarınız için teşekkürler.
                Mehmet Berk Yaltırık bu ay yine bir korku öyküsüyle aramızda: Lampijeroviç. Umarım siz de büyük bir keyifle okursunuz.
                Mesut Ekener’in yarattığı Gaddar Yürekli Savaşçı: Göktuğ tüm hızıyla devam ediyor.   
      Daha sonra yeni bir öykü ile yolculuğunuza devam edeceksiniz sevgili okuyucular. Liza Çanakçı’nın yazdığı “Gözlüklü Genç” isimli öyküyü severek okuyacağınızı umuyoruz.
                Murat Yapıcıer, belki de hepimizin tanıdığımızı bile bilmeden sevdiğimiz Albert Uderzo’yu (Asteriks’in çizeri) bu bölümdeki dosyasında inceliyor.
                Atilla Bilgen bu ay yepyeni bir öykü ile aramızda: “Bayandan Satılık Araba!”
                Yusuf Gürkan, oyun incelme bölümünde X Oyun’un 2. bölümünde tekrar sizinle birlikte. Yeni oyunları birlikte keşfetmeniz dileğiyle.
                Sırada; Yaşar Kemal’in kaleminden çıkan ve Münif Fehim’in çizgilediği ve hepinizin merak ve keyifle takip ettiği “Karacaoğlan” adlı tefrika var.
 Bedia Yılmaz yine eşsiz bir öyküyle bizleri büyülüyor. Çaresiz Çığlık öyküsünü umarız sizler de beğenerek okursunuz.
                Sayfalar ilerledikçe Erol Bostancı’ya kulak vereceğiz. Kendisi bizlere Çizgi Roman Cenneti Belçika’dan Çizgili Haberler verecek.
                Aynur kulak muhteşem bir kitap incelemesiyle huzurlarınızda olacak. H.P. Lovecraft’ın, Nyarlathotep adlı kitabının derinliklerine hep beraber iniş yapacağız.
Atilla Bilgen’in seyahat tefrikası “ Ne İşim Var Vietnam’da?” bu ay “Saigon’da Yılbaşı” öyküsü devam ediyor.  Umarım sizler de severek okursunuz.
Bünyamin Tan, Eskimeyen Öyküler Bölümünde, Reşat Nuri Güntekin’den Bir  “Aşk-ı Memnu” Hikâyesi: Deniz Banyosu” ile sizlerin karşısında olacak.
                Elvan Adıgüzel,” Cağaloğlu’ndan Fransa’ya, Karaoğlan’dan Yandım Ali’ye Bir Ulu Çınar: Suat Yalaz” bölümü ile sizlerin karşısında olacak. Türk çizgi romanının efsanesi hakkında eşsiz bilgiler paylaşacak.
33. sayımız “Mesut Ekener’in yarattığı Zalim Zühtü’nün tek sayfalık macerası ile bitiyor. 
Bu ay tam tamına 104 sayfayla karşınız daydık. Mayıs ayında 34. sayımızla yeniden huzurlarınızda olalım derken öykü illüstrasyonları için Mehmet Kaan Sevinç’e, grafik tasarımı için Gülhan Sevinç’e  teşekkür ediyoruz.

33. sayısının oluşmasında değerli katkıları ile bize destek veren tüm yazar-çizer arkadaşlarımızın emeklerine sağlık.

Hepinize iyi okumalar.

Hayal'et Resimli Mecmua

Öykü, inceleme, deneme, çizgi roman, illüstrasyon vb. çalışmalarınızı 

e-posta adresimize gönderebilirsiniz.

Facebook takip sayfamız:


Hayal’et Resimli Mecmuayı internet üzerinden okumak isterseniz:Hayal’et Resimli Mecmuayı PDF formatında indirip okumak isterseniz:              Hayal’et Resimli Mecmuayı CBR formatında indirip okumak isterseniz:

Hiç yorum yok:

Linkler

Related Posts with Thumbnails