22 Nisan 2020 Çarşamba

Çizgi Roman Dünyası Ustalarından Karantina Günlerinde Okuma Önerileri - 7 / Egemen Görçek

Çizgi romana emek veren, yıllarını veren, araştıran, çeviren, çizen, yazan okurlarına "Karantina Günlerinde Çizgi Roman Okusak da ne Okusak?" diye sorduk ve öneriler aldık.

Bu kısa listedeki öneriler çizgi roman sektörünün en saygın çevirmenlerinden olan Egemen Görçek'ten geldi:


DYLAN DOG

Tiziano Sclavi

Dylan Dog. Kâbuslar dedektifi lakaplı çapkın, kısmen paranormal, Scotland Yard'dan terk dedektifin maceralarını konu alan çizgi roman dizisi. Yaşayan Ölülerin Şafağı adlı ilk macerası İtalya'da 1986'da çıkmıştır. Yaratıcısı Tiziano Sclavi, bu ilk macerada çizer Angelo Stano ile çalışmıştır.
Çıktığı günden beri İtalya'nın en çok ilgi gören çizgi romanı Dylan Dog olmuştur. Bunda, yazar Sclavi'nin trendlere uygun yaklaşımı kadar, zengin çizer kadrosunun da rolü vardır.


PERİLER ÜLKESİ

Scottie Young

Kurtulup evine dönmek için çıldırtan bir çaba sarf ettiği Periler Ülkesi’nin sihirli dünyasında mahsur kalan ve neredeyse otuz yıldır buradan kurtulamayan, altı yaşındaki bir kızın bedenine sahip yetişkin Gert’e eşlik edin. Sümüklü Lordlar, Mantar Adamlar, Zombi Panlar, Barbarlar, ezeli düşmanı Kraliçe Bulutsu ve daha fazla manyaklığa karşı sadece Gert, Larry adında bir sinek ve bir savaş baltasının maceraları!


EN KAHRAMAN RIDVAN

Bülent Arabacıoğlu

Türk mizah türü çizgi romanlarının unutulmaz klasiklerinden olan En Kahraman Rıdvan iyi niyetli ama saf, cesur ama beceriksiz, atılgan ama sakar bir kahramanın hikayesini anlatıyor. Kimi zaman mahalle sakinleriyle, kimi zaman mafyayla, kimi zaman da uzaylılarla süren maceralarda gülme garantisi her karede yer alır. 

Hiç yorum yok:

Linkler

Related Posts with Thumbnails