27 Şubat 2019 Çarşamba

İBB Çizgi (Roman) Atölyesi yeni dönem kayıtları başladı

...
İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Kültür AŞ, genç yetenekleri desteklemek, karikatüre ve çizgi romana olan ilgiyi arttırmak amacıyla gerçekleştirdiği Çizgi Atölyesi’nde yeni dönem kayıtları başladı. Mizah, çizim ve yazım yeteneğini geliştirmek isteyen herkes, Çizgi Atölyesi’nde açılacak olan “Karikatür Okulu” ve “Çizgi Roman Okulu”na 1 Mart 2019 tarihine kadar başvurabilecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Kültür AŞ, genç yetenekleri desteklemek ve karikatüre olan ilgiyi artırmak amacıyla “Çizgi Atölyesi” düzenliyor. Çizgi Atölyesi’nde açılacak olan “Karikatür Okulu” ve “Çizgi Roman Okulu”nda, çizim, yazım ve mizah yeteneği olan gençlere, temel eğitim, kompozisyon, anatomi, senaryo ve benzeri konularda dersler verilecek. Her yaş grubuna açık olan Çizgi Atölyesi, Fatih ilçesi Ali Emiri Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.
Karikatür Okulu’nda eğitimler 2 Mart’ta başlıyor
Çizgi Atölyesi’nde çizim ve mizah yeteneği olan gençlere Karikatür Okulu’nda eğitim verilecek. Ressam-Çizer Şafak Tavkul ve Karikatürist Ahmet Kesgin tarafından verilecek dersler, 2 Mart 2019 tarihinde başlayacak ve 3 Haziran 2019’da sona erecek. Ders dönemini başarıyla tamamlayan her öğrenciye sertifika takdim edilecek. Ayrıca başarılı öğrencilerin çalışmalarını içeren bir albüm hazırlanıp yayımlanacak. 
Karikatür Okulu’na katılmak isteyenler, 1 Mart 2019 tarihine kadar karikatur@kultur.istanbul adresinden veya 153 numaralı telefondan başvuru yapabilecek.
Çizgi Roman Okulu 3 Mart’ta açılıyor
Çizgi Atölyesi’nde, çizim ve yazım yeteneği olan gençlere ise Çizgi Roman Okulu’nda eğitim verilecek. Atölyede katılımcıların kendi çizgi roman kahramanlarını oluşturmaları amaçlanıyor. Dersler, Fehmi Demirbağ'ın yönetiminde, Nedim Polat, Gökhan Gürkan ve Ahmet Sekendiz tarafından verilecek. 3 Mart’ta başlayıp 3 Haziran da sona erecek Çizgi Roman Okulu için, her pazar sabah ve öğle olmak üzere 2 ayrı grup oluşturulacak. Ders süresi 4 saat.  Ders dönemini başarıyla tamamlayan her öğrenciye sertifika verilecek. Ayrıca başarılı öğrencilerin çalışmalarını içeren bir albüm hazırlanıp yayımlanacak. Çizgi Roman Okulu, kendi kahramanlarını çizmek  isteyen herkesi bekliyor. Çizgi Roman Okulu’nda verilecek derslerle öğrenciler Güzel Sanatlara da hazırlanacak. 
Çizgi Roman Okulu eğitimlerine katılmak isteyenler de 1 Mart 2019 tarihine kadar cizgiroman@kultur.istanbuladresinden veya 153 numaralı telefondan başvuru yapabilecek. Katılmak için yaş sınırının olmadığı Çizgi Atölyesi, mizah ve çizim yeteneğini geliştirmek isteyen herkesi bekliyor.

Hiç yorum yok:

Linkler

Related Posts with Thumbnails