27 Temmuz 2015 Pazartesi

Amerikan Vampiri : Cilt 1 Çıktı

American Vampire Volume 1

Stephen King ve Scott Snyder
Yazar

Rafael Albuquerque
Çizer

Güneş Becerik Demirel
Çevirmen

Banu Erdoğdu
Editör

Bengü Ergil
Yayın Koordinatörü

Berk Șentürk
Grafik ve Uygulama

Ertan Ergil
Yayın YönetmeniSTEPHEN KING’İN DÜNYADA YAZDIĞI İLK ÇİZGİ ROMAN

YENİ BİR YÜZYIL İÇİN YENİ BİR VAMPİR.

Kurnaz, acımasız ve zehirli bir yılan kadar tehlikeli Skinner Sweet, kabalığıyla olduğu kadar inatçılığıyla da ün salmıştır. Fakat Amerikan topraklarında rastlanan ilk vampir olan Sweet, alışılagelmiş gece yaratıklarından biri değildir. Daha güçlü, daha azılı bir vampir olan ve gücünü güneşten alan Sweet, yeni bir kan-emici ırkın, Amerikan Vampiri’nin ilk örneğidir.

Mezarından kalktıktan kırk beş yıl sonra, Sweet kendisini genç ve güzel insanların pervaneler gibi Hollywood ışıklarına doğru çekildikleri 1920’li yılların Los Angeles’ında bulur. Ne var ki, genç aktris Pearl Jones’un da keşfetmek üzere olduğu gibi, burada basit insani hırsların ötesinde bir şeyler dönmektedir. Pearl’ün film yıldızı olma hayali kanlı bir kâbusa dönüşünce, Sweet ona intikam alma gücünün yanı sıra, hayatta kalabilmesi için tek şansını da sunar.


On yıllar süren Amerikan genişlemesini ve yaşayan ölülerin evrimini harmanlayan korkunun efsanevi ustası Stephen King, AMERİKAN VAMPİRİ için çizgi romanın yaratıcısı Scott Snyder ve sanatçı Rafael Albuquerque ile bir araya gelerek, VERTIGO serisinin büyük beğeni toplayan ilk beş sayısını birleştiriyor ve bu kitap King tarafından yazılmış yeni bir giriş bölümünü de içeriyor. 
Hiç yorum yok:

Linkler

Related Posts with Thumbnails