17 Eylül 2013 Salı

Özlemle Beklenen XIII'ün Dört Albümü 2 Ciltte Çıktı!

W. Wance - J. Van Hamme ikilisinin eseri XIII, Marmara Çizgi'nin verdiği uzun aranın ardından raflardaki yerini tekrar aldı. Bu defa hikayenin devamı da basıldı ve cilt sayısı ikiye çıkarılarak iki ciltte toplamda 4 albüm bir arada basıldı.
 Yaşlı bir çiftin sahildeki evlerinin yakınında, yarı ölü haldeki baygın bir adam karaya vurur. İsmi dahil hiçbir şeyi hatırlamayan bu adamın üzerinde kimliğiyle ilgili ipucu sayılabilecek çok az şey vardır: Giysilerine dikilmiş bir anahtar, kafasındaki bir kurşun yarası ve omzuna yapılmış XIII dövmesi. Acaba bunlar kişinin kendini en başından tanımaya başlaması için yeterli midir?

Bu ciltte Jean Van Hamme tarafından yazılıp William Vance tarafından çizilen XII serisinin 1. ve 2. albümleri bir araya getirilmiştir.

Cinayetten hüküm giyip aklı dengesi yerinde olmayan suçluların tutulduğu yüksek güvenlikli bir akıl hastanesine kapatılan XIII, kendisini, geçmişini araştıramaz ve düşmanlarının insafına kalmış bir halde bulur. Fakat XIII'ün haberi olmasa da General Carrington ve ölümcül güzel Teğmen Jones, ABD başkanının suikastinin arkasındaki gizemi halen aydınlatmaya çalışmaktadır. Bunun yanında, XIII aklını ya da yaşamını yitirmeden önce ona yardım edebilecekleri bir yol bulmak zorundadırlar.

Paylaşım - UNITAS BASIN YAYIN DAĞITIM
Hobyar Mah. Ankara Cad. Güncer Han No: 17 K: 3 D: 22 Cağaloğlu – İstanbul Tel&Faks: 0212 522 86 54

Hiç yorum yok:

Linkler

Related Posts with Thumbnails