16 Şubat 2013 Cumartesi

“Logicomix: Bir Çizgi Romanın Doğuşu” Sergisi Doğuş Üniversitesi’nde

Yer: Doğuş Üniversitesi – Sergi Alanı
Tarih: 18 Şubat – 4 Mart 2013

Zülfü Livaneli’nin “Harika bir çizgi roman; okumaya seyretmeye doyamıyorum” diyerek beğenisini dile getirdiği, dünyada 25 ülkede yayımlanan, yayımlandığı her ülkede okurlardan büyük ilgi gören ve Treviso Çizgi Roman Festivali “En İyi Çizgi Roman Ödülü” dahil pek çok uluslararası ödül kazanan, Logicomix adlı çizgi roman Türkiye’de ilk kez bir üniversitede düzenlenen bir sergiye konu oluyor. 
 “Logicomix: Bir Çizgi Romanın Doğuşu” Sergi ve ünlü Türk çizerleri Semineri
Türk çizerler Enis Temizel, Kultukhan Perker ve Tayyar Özkan’ın katılımıyla, Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi ile kitabın Türkiye’deki yayıncısı Albatros Kitap tarafından, Fakülte Dekanı Prof. Dr. Nazan Erkmen’in himayesinde, Doğuş Üniversitesi’nde 18 Şubat – 4 Mart 2013 tarihlerinde düzenlenecek sergide okurlar, Logicomix’in yapım aşamalarını ayrıntılı olarak görebilecek.
“Logicomix: Bir Çizgi Romanın Doğuşu” sergisi “Temalar”, “Yapım aşamaları”, “Bilim insanları”, “Mekânlar”, “Yaratıcı ekip” ve “Logicomix hakkında” adlı toplam altı bölümden oluşuyor.

Sergi 4 Mart 2013 tarihine kadar Doğuş Üniversitesi sergi alanında gezilebilir.

LOGICOMIX hakkında:
Dünyada 25 ülkede yayımlanıp, pek çok uluslararası ödül kazanmış LOGICOMIX (www.logicomix.com), büyük matematikçi, felsefeci, barışsever Prof. Bertrand Russell’ın yaşamına ve Boole, Moore, Leibniz, Frege, Aristoteles, Cantor, Gauss, Klein, Dedekind, Poincaré, Hilbert, Bolzano, Peano, Wittgenstein gibi bilim insanlarına da yer veren, benzeri olmayan bir çizgi roman. Logicomix, tüm dünyada ve Türkiye’de hem sosyal bilimler hem de fen bilimlerine ilgi duyan okurlarca çok sevildi. ABD’nin ve bazı Avrupa ülkelerinin üniversitelerinde matematik, felsefe, bilgisayar, mantık, tarih eğitimi alan üniversite öğrencilerine yardımcı ders kitabı olarak okutuluyor.

Prof. Nazan Erkmen
Dekan
Sanat ve Tasarım Fakültesi
Tel: (0216) 544 55 55 / 3112


Hiç yorum yok:

Linkler

Related Posts with Thumbnails