18 Ocak 2013 Cuma

BLEACH 2. CİLT Çıktı - HOŞÇAKAL PARAKET, İYİ GECELER KIZ KARDEŞ

Bleach, bölümleri haftalık Shonen Jump dergisinde 2001’den beri yayınlanan ve Zombie Powder’ın mangakası Tite Kubo tarafından yaratılmış olan ünlü manga serisidir. BLEACH ilk olarak Ağustos 2001’de Shueisha’nın Haftalık Shounen Jump dergisinde yayınlanmaya başladı. Manganın ilk cildi Japonya’da 1.25 milyon kopya sattı ve bütün seri toplamda 36 milyondan fazla sattı. 2005’te shounen kategorisinde Şogakukan Manga Ödülü’nü aldı. Animeye de uyarlanmış olan BLEACH’in ayrıca iki OVAsı, üç anime filmi, bir rock müzikali ve birçok video oyunu vardır. Seri, 15 yaşındaki hayaletleri görme yeteneği olan bir lise öğrencisi (İçigo Kurosaki)’nin hayatını anlatır. Rukia Kuçiki isimli bir Şinigami (Ölüm Meleği) bir gün bir Hollow’u (Kötü Ruh) takip ederken İçigo ile karşılaşır. Kötü Ruh ile savaşırken yaralanmasından dolayı güçlerini İçigo’ya aktarmak zorunda kalır. Böylece İçigo ve Rukia’nın maceraları başlar. Birlikte Kötü Ruhları arar, düzensiz ruhlar üzerinde ruh gömme işlemi yani Kidoh yapar ve onları Ruh Toplumu’na (Soul Society) yollarlar.

Hikayenin ilk bölümleri, şinigamilik işinden çok karakterler ve geçmişlerine odaklanmıştır. Olaylar açıldıkça hikâye Şinigami dünyasına diğer bir deyişle Ruh Toplumuna (Soul Society) doğru derinleşmeye başlar.

O ÇOCUĞU KURTAR... MUHABBET KUŞUNUN İÇİNDEKİ RUHU BULABİLMEK İÇİN ÇAD’I TAKİP EDEN İÇİGOLAR,ZAYIF DÜŞEN KARİN İLE KARŞIŞIRLAR. RUHUN DURUMUNU HİSSEDEN KARİN,AĞLAYARAK İÇİGO’YA YALVARIR. HOLLOW’A HEDEF OLAN O RUHUN GEÇMİŞİNDE NE VARDI?

Gerekli Şeyler
Yazar: Tite KUBO
Çizer: Tite KUBO
Çeviri: Taifun Nitahara HAKSÖYLİYEN

Siparişleriniz için: siparis@gerekliseyler.com.tr

Kaynak - Gerekli Şeyler Basın Bülteni 

Hiç yorum yok:

Linkler

Related Posts with Thumbnails