28 Temmuz 2012 Cumartesi

Avengers "Disassembled" Çıktı!

AVENGERS DAĞILDI:
HER SON BİR BAŞLANGIÇTIR.
Yaklaşık olarak kırk seneden beri devam eden ve Marvelın en popüler serilerinden biri olan Avengers yani türkçesi ile İntikamcılar, Brian Michael Bendisin uzun soluklu projesinin ilk aşaması olarak 500, 501, 502, 503 ve Final özel fasikülleri ile dağılıyor ve belkide Marvel evreninin en büyük olaylar zincirinin ilk halkasını oluşturuyor. İşte karşınızda Avengers: Dağıldı.


Brian Michael Bendisin Marvel için hazırladığı olaylar dizisi, Avengers Dağıldı ile başlayıp mutantlar için en önemli olay olarak değerlendirilebilecek House of M ile devam ediyor. Hemen hemen aynı dönemlerde yaşanan Gizli Savaş ve The New Avengersın kuruluşu da Avengers Dağıldı olmadan biraz olsun eksik kalıyor.
The New Avengersın ciltlerinde bir çok gönderme yapılan Avengers Dağıldı bir geri dönüş niteliğinde olduğundan ve Marmara Çizgide yayınlanacak olan House of M için bir tamamlayıcı nitelik taşıdığından okunması olmazsa olmaz bir macera.
Kesinlikle okuyunuz.
Herşey, öldü sanılan takım üyesinin ölümden dönmesi ile başladı ve bittiğinde Avengers hakkında bildiğiniz hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Dünyanın En Güçlü Kahramanları etraflarındaki şok edici trajedi ile mücadele ederken takım tarihinin en kötü gününü yaşıyorlar. Bunun arkasında kim ve neden var? Takım parçalanacak mı? Kim Avengersın en büyük düşmanının ellerinde hayatını kaybedecek? Gelmiş geçmiş bütün Avengers tehlikede... istisnasız hepsi!

Gerekli Şeyler
 Yazar: Brian Michael Bendis
Çizer: David Finch
Çeviri: İlke KESKİN
Siparişleriniz İçin: siparis@gerekliseyler.com.tr

Hiç yorum yok:

Linkler

Related Posts with Thumbnails