26 Mayıs 2012 Cumartesi

Türkiye'de Çizgi Roman Sergisi Ankaralılarla Buluşuyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve Çizgi Roman tutkunlarını Kızılay Metro Sanat Galerisi'nde buluşturacak "Türkiye'de Çizgi Roman" konulu sergi, Pazar günü açılacak.

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve Çizgi Roman tutkunlarını Kızılay Metro Sanat Galerisi'nde buluşturacak "Türkiye'de Çizgi Roman" konulu sergi, Pazar günü açılacak. Büyükşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşlerDairesi Başkanlığı Türkiye'de bir ilki daha gerçekleştiriyor. Türkiye'de yayınlanmış ve halen yayınlanmakta olan çizgi roman kahramanları ile kahramanların öykülerinin anlatıldığı 250 parça çizgi fotoğraf karesi, Kızılay'da bulunan Metro Sanat Galerisi'nde sergilenecek.
Çizgilerin dünyasını yeniden keşfetmek isteyenleri sergiye davet eden yetkililer, televizyonun hayata girmesiyle azalan çizgi roman kültürünü yaşatmayı amaçladıklarınısöyledi. Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği sergide yaklaşık 250 çizgi roman sayfası fotoğraf formatında yer alacak. Çizgi romanların Türkiye'deki yayın tarihi, görüntüleri ve kimlik bilgilerinden oluşacak sergi, her yaştan insanın ilgiyle takip edeceği, geçmişi hatırlayıp gülümseyeceği, gençlerin ve çocukların ise çizgi roman kahramanlarını sanal dünya dışındaki kitaplardan görmek isteyeceği, kaçırılmayacak bir kültür sanat etkinliği de olma özelliğini taşıyor.
Tarkan'dan Çelik Bilek Teksas'a, Tommiks'den Baltalı İlah Zagor'a, Tolga'dan Kaptan Swing'e, Teks'den Red Kit'e, Karaoğlan'dan Tenten'e kadar unutulmaz tüm çizgi romanlar sergide sevenlerinin beğenisine sunulacak. Türkiye'de yayınlanmış ve halen yayınlanmakta olan çizgi romanların hakkındaki bilgiler ile fotoğraf karelerinden oluşan nostaljik sergi, Metro Sanat Galerisi'nde 27 Mayıs - 3 Haziran tarihleri arasında gezilebilecek.
Kaynak - haberler.com

Hiç yorum yok:

Linkler

Related Posts with Thumbnails