5 Temmuz 2009 Pazar

NTV Çizgi Romana El Attı

NTV yayınları, dünyaca ünlü edebiyat klasiklerini modern çizgilerle birleştirerek yepyeni bir seriye başlıyor: Çizgi Roman Dünya Klasikleri. Shakespeare’den Kafka’ya dünya edebiyatının seçkin yazarları bu seride buluşuyor. Ve onlara yine dünyaca ünlü çizerler eşlik ediyor.

Çizgi Roman Dünya Klasikleri serisiyle edebiyat klasikleri dünyasına yepyeni bir kapı açılıyor. Şimdiye dek ertelediğiniz, okumaya vakit bulamadığınız Shakespeare, Kafka, Dostoyevski, Hugo ve Dickens gibi önemli yazarların başyapıtları modern çizgilerle buluşuyor.
BU SERİDE YAŞ SINIRI YOK! Çizgi Roman Dünya Klasikleri Serisi, dünyaca ünlü klasiklerini okuyanlara da henüz okumamış olan genç, yetişkin herkese hitap ediyor.
Çarpıcı çizimlerden oluşan dünya edebiyatının klasiklerinden her ay iki tane yayınlanacak. Üstelik bazı çizgi romanların arkasında dünyaca ünlü yazarlarla, yarattıkları kahramanlarla ilgili çok özel ve şu ana kadar pek de bilinmeyen bilgiler yer alacak.
SERİNİN İLK ÇİZGİ ROMANI MACBETH Serinin ilk çizgi romanı dünyada en çok okunan yazarlardan biri olan William Shakespeare’in “Macbeth” adlı eseri. “Macbeth”in 1606 yılında Danimarka Kralının Kral I.James’e yaptığı krallar katındaki ziyaretin şerefine yazıldığı sanılıyor.
Çeviri Sevin Okyay imzalı.
Macbeth, kitapçılardan 10 TL’ye, internet yoluyla www.ntvyayinlari. com adresinden ve 0212 630 17 00 numaralı çağrı merkezinden indirimli edinilebilir.

Paylaşım - Efe Efeoğlu

1 yorum:

mit dedi ki...

Helal olsun NTV'ye. Hizmette sınır tanımıyorlar gerçekten de. Keşke diğer yayın organlarımız onları biraz daha örnek alabilse...

Linkler

Related Posts with Thumbnails