3 Temmuz 2009 Cuma

Karikatür ve Sanat Kursları

YAZIN VE SANAT KOOPERATİFİ'NDE:
BÜTÇENİZE UYGUN YAZ KURSLARI 4 TEMMUZ'DA BAŞLIYOR...
KAYIT İÇİN SON TARİH: 3 TEMMUZ CUMA SAAT 20.00

MEHMET DURU'DAN KARİKATÜR VE MİZAH YUVASI, 4 TEMMUZ CUMARTESİ 14.00 - 18.00 ARASI BAŞLIYOR...
Karikatür çizmek isteyip de tekniğini bilmeyenler için Karikatür ve Mizah Yuvası kuruyoruz; karikatür çizmek isteyenlere, Mehmet Duru ile iki ayda karikatür çizmeyi öğretiyoruz.
Haftada dörder saat verilecek derslerin saat ücreti 15 liradır. Eğitim süresi 2.5 ay olan Karikatür ve Mizah Yuvası'nda başarılı öğrencilerin çalışmaları, eğitim süresince Deli Dolu ve Dolu Dolu dergilerinde telif ödenerek yayımlanacaktır.
Karikatür ve Mizah Yuvası, Temmuzun ilk haftası, 4 Temmuz Cumartesi 14.00 - 18.00 arası haftada bir gün verilecektir.
Saat ücreti 15 lira olarak belirlenen derslerin aylık ücreti 240 liradır...
2.5 ay sürecek kursun toplam ücreti 600 liradır.

GÜLGÜN FEYMAN'DAN DİKSİYON VE SUNUCULUK DERSLERİ, 5 TEMMUZ PAZAR 14.00 - 18.00 ARASI BAŞLIYOR...
Televizyon dünyasının en deneyimli haber spikeri Gülgün Feyman'dan, saati 25 liraya Diksiyon ve Sunuculuk Dersleri... Temmuz ayının ilk haftası başlayacak ve iki buçuk ay sürecek dersler, haftada dörder saat, Pazar günleri 14.00 - 18.00 arası verilecektir... Saati 25 lira olan kursun aylık ücreti 400 liradır... 2.5 aylık derslerin toplam ücreti 1.000 liradır.

ŞENGÜL ERDOĞAN'DAN YARATICI YAZARLIK (YAZI-YORUM), 4 TEMMUZ CUMARTESİ 18.00 - 20.00 ARASI BAŞLIYOR...
Yazma teknikleri ve metin çözümlemeleri gibi 'yazma eylemi'ne dair merak edilen her şeyi Şengül Erdoğan, saati 12.5 liradan haftada dörder saat verecektir. Öykü derslerinde öykücü Cafer Hergünsel, şiir derslerinde ise şair Gülcemal Durdu'nun pratik bilgilerle katkı sağlayacağı eğitim süreci Temmuz'un ilk haftası başlıyor. 4 Temmuz Cumartesi ve 5 Temmuz Pazar 18.00 - 20.00 arası verilmeye başlanacak olan derslerin aylık ücreti 200 liradır. 1.5 ay sürecek derslerin toplam ücreti 300 liradır.

MAHİR ÇUĞU'DAN KEMAN VE GİTAR DERSLERİ, 4 - 5 TEMMUZ CUMARTESİ VE PAZAR 12.00 - 14.00 ARASI BAŞLIYOR...
Sevdiğiniz, çalmak istediğiniz tüm şarkıları müzisyen Mahir Çuğu'dan öğrenebilirsiniz... 4 Temmuz Cumartesi 12.00 - 14.00 arası Keman dersleri; 5 Temmuz Pazar 12.00 - 14.00 arası Gitar dersleri başlıyor... İki ay sürecek ve haftada ikişer saat verilecek kursların saat ücretleri ise şöyledir: Her Cumartesi 12.00 - 14.00 arası verilecek Keman dersinin saat ücreti 30 liradır, aylık ücret 240 lira, toplam ücret 480 liradır; her Pazar 12.00 - 14.00 arası verilecek Gitar dersinin saat ücreti de 20 liradır, aylık ücret 160 lira, toplam ücret 320 liradır.

ALİ BAKANAY'DAN NOTALI KEMENÇE EĞİTİMİ...
2005 yılında Trabzon'da yapılan Kemençe Yarışması'nda birincilik kazanan; Yunan, Sürmene gibi birçok tarzı bir arada çalabilen; Bahattin Çamurali Ekolü'nün en büyük temsilcisi Ali Bakanay'dan Notalı Kemençe Eğitimi... Temmuz ayının birinci haftasından sonra başlayacak ve 1.5 ay sürecek Kemençe Dersleri'nin saat ücreti 9.4 liradır... Eğitimler, haftada dörder saattir.

MEHMET ERBİL'DEN KARAGÖZ VE KUKLA ATÖLYESİ...
Mehmet Erbil'den Geleneksel Türk Tiyatrosu dersleri... Karagöz, Kukla, Mask ve Ortaoyunu eğitimi verilecek olan Karagöz ve Kukla Atölyesi derslerinin saat ücreti 62.5 liradır... Dersler, on kişilik sınıflarda yapılacak ve haftada ikişer saat verilecektir... Eğitim süresi 2 aydır ve Temmuzun ilk haftasından sonra başlayacaktır.

ULVİ ARI'DAN PANDOMİM...
TRT'de uzun yıllar program yapmış tiyatrocu ve pandomim ustası Ulvi Arı'dan Nefes, Doğaçlama ve Üretim süreçlerinden oluşan pandomim dersleri, saati 37.5 liradan, haftada ikişer saat verilecektir. Pandomim öğrencilerine 3 aylık eğitimin ardından sahne performansı yaptırılacaktır. On kişilik sınıflarda verilecek pandomim dersleri, Temmuzun birinci haftasından sonra başlıyor.

ERCAN YENİGÜL'DEN ÇOCUKLAR VE İLKÖĞRETİM ÖĞRETMENLERİ İÇİN YARATICI DRAMA...
Profesyonel oyuncu Ercan Yenigül'den çocuklarımız ve ilköğretim öğretmenlerine yönelik drama dersleri... Haftada dörder saat verilecek derslerin saat ücreti 25 liradır... Temmuz ayının birinci haftasından sonra başlayacak olan eğitimlerin süresi 3 aydır.

MİHRİBAN ÇUMRALI'DAN KONSERVATUVARA HAZIRLIK (OYUNCULUK)...
İki buçuk ayda konservatuvara hazırlıyoruz: Mihriban Çumralı'nın oyunculuk, diksiyon, dans ve genel kültür dersleri vererek konservatuvara hazırlayacağı eğitimlerin saat ücreti 15.5 liradır ve dersler haftada dörder saat verilecektir. Oyuncu olmak isteyenler için Konservatuvara Hazırlık dersleri, Temmuzun ilk haftasından sonra başlıyor.

ABDULLAH TUNCER'DEN NOTA, SOLFEJ VE BAĞLAMA...
Nota, Solfej ve Bağlama eğitimi almak isteyenlere, müzisyen Abdullah Tuncer'den 3 aylık eğitim... Temmuzun ilk haftasından sonra başlayacak olan eğitimler, haftada ikişer saat verilecektir... Saat ücreti 10 liradır.

BAHAR DEDEOĞLU'ndan ŞAN VE PİYANO...
Temmuzun birinci haftasından sonra başlayacak olan derslerin saat ücreti 60 liradır... Bahar Dedeoğlu Şan ve Piyano eğitiminin yanı sıra, isteyenleri konservatuvara da hazırlıyor.

OYA KOVA'DAN RESİM DERSLERİ...
İki ay sürecek ve haftada dörder saat verilecek olan derslerin saat ücreti 9.5 liradır... Oya Kova'dan Resim Dersleri, Temmuzun ilk haftasından sonra başlıyor.

(Tüm dersler için kursiyerlere yönelik hafta içi ve hafta sonu sınıfları oluşturulmaya başlanmıştır.)

ETKİNLİK: Yazın ve Sanat Kursları
YER: YazSanat (Yazın ve Sanat Kooperatifi)
SON KAYIT TARİHİ: 3 Temmuz 2009 Cuma 20.00
KURSLARIN BAŞLAMA TARİHİ: 4 Temmuz 2009 Cumartesi
ADRES: İstiklâl caddesi, Sadri Alışık sokak, Güneş-2 işhanı, No: 1, Daire: 1 Beyoğlu - İstanbul (Ağacamii karşısı, Taksim Polis Karakolu yanı)
TEL: 0212 243 03 22
GSM: 0536 336 13 75

YazSanat / Ayhan Şahin

1 yorum:

Hande Dilek AKÇAM dedi ki...

vay bee 2buçuk ayda karikatür kursu öğretiliyor.. :/ tartışılır bir durum bu. cümle dülzetilmeli bence. kimseye büyük vaadler vermemek gerek. sadece karikatür çizim tekniklerini öğretmen diye nitelendirilebilr bu durum. yoksa kimse 2 buçuk aydan sonra karikatürist olamaz.. :)

Linkler

Related Posts with Thumbnails