5 Mayıs 2008 Pazartesi

ÇİZGİ ROMAN FESTİVALİ OBJEKTİFİNDEN21, 22, 23 Nisan 2008 tarihlerinde, tam üç gün süren mini bir "23 Nisan Çizgi Roman Festivali" düzenledik.


Ev sahibimiz Şişli Belediyesi KARNAVAL dergisi.


21 Nisan 2008 sabahı. Arzu Suriçi Kireççi kamera karşısında olmamanın tadını çıkarmak için stand düzenlememize katıldı.
Saat sabah 9.30 ve standımız dişi kuş tarafından kuruluyor :)
Şişli Belediye başkanı sayın Mustafa Sarıgül festival açılışını gerçekleştirdikten sonra arkadaşlarımızla fotoğraf çekiminde.

Etkinliğimizi destekleyen Oğlak-Maceraperest, HOZ Comics, Uçanbalık, TUDEM, Marsık, Panini, LAL Kitap, 40 Ambar Sahaf, Epsilon, Doğan Egmont çizgi romanları stand'daki yerlerini alarak beklemeye başladılar.

Sevgili ÇROP üyesi ve fotoğrafçısı :) Ozan Sarı okuyucu beklemede. (Hey yavrum hey, patron mübare ü. k. :)

Saat 11.00'a yaklaşıyor.

İlk çizgi roman okuru çocuklar ziyaretimize gelmeye başlıyor.

Okuma yerleşimimiz basitti: Minder, kilim ve çimler. Piknik havasında çizgi roman okumak... Çok eğlenceli, sağlıklı ve dinlendirici...

Bir grup gitti bir diğeri geldi...

Bazı sayılardan çok sayıda vermişti yayınevlerimiz. Çocuklara dağıtmaya karar verdik. İşte fotoğrafta hangi dergiyi alamayacağına karar veremeyen bir okuyucu: "İmdaaat, seçmekte zorlanıyorum!"

22 Nisan 2008. "Yeni bir, gün bir aşk, yeni bir çizgi roman okumam lazım!"

Ama bugün biraz tenha. Gelen giden az. Biz de açığımızı kapatmak için okumaya başladık.

http://www.hayalsaati.com/ yöneticisi Ahmet Yüksel ziyaretimize geldi.

Arzu, Ümit, Ahmet, fotoğrafı çeken Ozan çimlere yayılarak uzun uzuuuuun sohbet ettik. Çizgi romanımızı falan kurtardık işte.

Bazı okuyucular pek bir seçiciydi. Hediye dergiyi seçmek şöyle dursun okuyacakları dergiyi seçmede bile zorlandılar.


23 Nisan 2008. Son gün. Her yandan okuyucu yağıyor. Okutmaya da hediyeye de yetişemiyoruz... Hep böyle olun çocuklar, dayak görünce kaçın çizgi roman görünce kapın :)

Çizgi Roman Okurları Platformu (ÇROP) üyesi Ömer Faruk Kalaycı taaa Çanakkale'den gelerek yardım etti o gün. Dergi taşıdı, çizgi roman okudu, çocuklarla sohbet etti... Eğlendi!

23 Nisan çocuk bayramı...

Çocuklar cicili bicili süslenmeden, yeteneklerini sergilemeden, çizgi roman okumadan bayramlarının tadını çıkarabilirler mi?

Çıkaramazlar!


Öylesine sorduk: "Arkadaşlar ne okuyorsunuz?"
Öylesine yanıtladılar: "Elimizde işte, görmüyor musunuz? Bugün 23 Nisan, biz ÇİZGİ ROMAN OKUYORUZ"

Bir sonraki projemizde buluşmak üzere....

Çizgi Roman "sanatına sahip çık!"

Çizgi Roman Okurları Platformu (ÇROP)

3 yorum:

necmiyalcin dedi ki...

Sevgili Ümit ve Çizgi Roman Okurları Platformu destekçileri... O gün şehir dışında olmamdan dolayı etkinliğe katılamadım, fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla çok şey kaçırmışım... Yapmış olduğunuz şey çok ama çok güzel bir şey, çocukların mutlulukları yüzlerinden okunuyor daha başka ne olabilir ki... Etkinliğinize katılan, yardımcı olan, çizgi roman adına bir şeyler yapmak isteyen herkesi tebrik ediyorum, ellerinize, kollarınıza ve aklınıza sağlık... Bir sonraki etkinlikte birarada olmak dileğimle...

Aşkın Güngör dedi ki...

Boylesi harika bir etkinligin beyin takimini da gununu cocuklara ayirma kahramanligini gosteren emekcilerini de gonulden kutluyorum. Benzersiz bir girisim koydunuz ortaya. Sag olun, var olun...

mavisel yener dedi ki...

Çocuk, okuma ve çizgi roman kültürü adına çok önemli bir çalışma bu, emeği geçen herkesin yüreğine sağlık... nicelerine...

Linkler

Related Posts with Thumbnails