7 Mart 2008 Cuma

Walt Disney, Japonlarla işbirliğine gidiyor

Eğlence dünyasının devi Walt Disney, Japonya'da animasyon film dizisi yapmak amacıyla bazı Japon firmalarıyla birlikte çalışacak.

Walt Disney
'den adını açıklamayan bir yetkili, Disney'in Japonya'dan "Toei Animation", "Madhouse" ve "Jinni's Animation Studios" şirketleriyle birlikte çalışacağını, bu projeyle geniş bir izleyici kitlesi için Disney ürünlerini yerele uyarlamayı amaçladıklarını söyledi.

Yetkili, Japonya'da Disney'in popülerliğini artırmak için Disney ürünlerini Japon pazarına uygun hale getirmeleri gerektiğini vurguladı.

Disney'in, "Madhouse" şirketi ile Hawaii'de yaşayan küçük kız "Lilo" ile uzaylı arkadaşı "Stitch"in maceralarının anlatıldığı "Lilo ve Stitch" animasyon dizisinin Japon versiyonunu hazırlayacağını söyleyen yetkili, 30 dakikalık televizyon dizisinde "Hanako" adlı Japon kızın "Stitch"in arkadaşı olacağı ve hikayenin Hawaii yerine Japonya'nın güneyinde bir adada geçeceğini ifade etti.

Yetkili, Disney'in "Jinni's Animation Studios" ile yapacağı "Fireball" adlı kısa animasyon dizisinin nisan ayında, "Toei Animation" ile yapacağı "Robodz" adlı animasyon dizisinin ise haziran ayında Disney'in kablolu kanalı ve Tokyo Metropolitan Televizyonu'nda yayınlanmaya başlayacağını belirtti.

Disney, 2003 yılında yayına başladığı Japonya dahil 100'den fazla ülkede animasyon ve sinema kanalına sahip bulunuyor. Disney, Japonya'da 3.5 milyon aileye, Hindistan ve Avustralya dahil Asya'da 380 milyon kişiye ulaşıyor.

Kaynak: CnnTruk.com

Hiç yorum yok:

Linkler

Related Posts with Thumbnails