3 Temmuz 2014 Perşembe

Çizgi Düşler'den TEX KLASİK SERİ 1 ve TEX 1 Çıktı


TEX 1 
Eser Alt Başlığı: VATANA
İHANET – CEHENNEM AVI
Yazarlar: Claudio Nizzi; Mauro Boselli
Çizerler: Rossano Rossi; Yannis Ginosatis
Çevirmen Adı: Zeynep Akkuş
Yayın Editörü: Murat Sevgikuranlar
Görsel Uygulama: Hakan Aysal

Kitap Tanıtım Yazısı :
Büyük bir mutlulukla söylüyoruz ki Teks Willer ile arkadaşlarının tadına doyulamayan ve Türkiye’de hiç yayımlanmayan maceralarını da artık Çizgi Düşler yayımlıyor.

VATANA İHANET (Tex 605; yazar: Claudio Nizzi; çizer: Rossano Rossi) General Davis’in kayboluşunun ardındaki gizemi çözmeye çalışan Teks ve Carson, büyük bir komployla karşı karşıya olduklarını anlamışlardır. Ardından da olayın tek tanığı olan Çavuş Dagan’ın peşinden Meksika sınırına doğru at sürmektedirler. Ama birileri giriştikleri silah kaçakçılığı işinden kendilerini kurtarmak için bu iki rangerin hedeflerine ulaşmadan önce öldürülmeleri gerektiğine karar vermiştir. Böylece Meksika’da isyana hazırlanan General Carrozo’nun emrindeki bir grup “desperado”, dostlarımız için cehenneme tek yönlü iki bilet kesmek için hazırlanmış beklemektedir.

CEHENNEM AVI (Tex 606; yazar: Mauro Boselli; çizer: Yannis Ginosatis) Güneybatı bölgesinde olaylar yine karışmıştı! Farklı kabilelere mensup yerliler Meksika sınırı geçerek çiftlikler ve küçük yerleşim birimlerine saldırıp yağmalamaktadır. Teks ve dostları bu çapulcuların Sierra Madera bölgesinde saklandığını öğrenirler. Bu arada adaleti sağlamak isteyen başka bir grup daha bu yerli çetesinin peşine düşmüştür. Böylece bir cehennem avı başlar... 

TEX KLASİK SERİ 1
Eser Alt Başlığı: NAVAJOLARIN SALDIRISI – TOM FOSTER’IN İZİNDE
Yazar Adı: Gianluigi Bonelli,
Çizerler: Fernando Fusco, Erio Nicolò
Çevirmen Adı: Zeynep Akkuş
Yayın Editörü: Murat Sevgikuranlar
Görsel Uygulama: Hakan Aysal

Kitap Tanıtım Yazısı :
Büyük bir mutlulukla söylüyoruz ki Teks Willer ve arkadaşlarının tadına doyulamayan maceralarını artık Çizgi Düşler yayımlıyor.

NAVAJOLARIN SALDIRISI (Yazar: Gianluigi Bonelli; Çizer: Fernando Fusco)
Hualpai büyücüsünün çevre kabilelerden genç squawları kaçırıp kurban ettiğini öğrenen ve bu vahşice eylemi bitirmeye kararlı olan Teks, Tiger Jack ile Navajoların da yardımıyla o yaşlı büyücüye ve Hualpai kabilesine unutamayacakları bir ders verecektir.

TOM FOSTER’IN İZİNDE (Yazar: Gianluigi Bonelli; Çizer: Erio Nicolò) Bonelli’nin yazıp Nicolò’nun çizdiği “Denver’dan Gelen Adam” adlı güzel macera, Pinkerton için çalışan Rick Anders’in Navajo köyüne gelip Teks ve Carson’u bulmasıyla başlar. Bu dedektifin onları yıllar önce yerliler tarafından kaçırılmış olan Tom Foster adlı bir çocuğun hâlâ yaşayıp yaşamadığını araştırmaya ikna etmesi uzun sürmeyecektir. Araştırmaya başlayan dostlarımız, bilgi toplamaya çalışırken, yolları bölgede yerlilere silah ve içki satmaya uğraşan bir çeteyle kesişir ve ardından da heyecanlı bir olaylar dizisi yaşanır. 

Hiç yorum yok:

Linkler

Related Posts with Thumbnails