4 Eylül 2014 Perşembe

Deadpool – Wade Wilson’ın Savaşı Çıktı

Deadpool – Wade Wilson’s War

Duane Swierczynski
Yazar

Jason Pearson - Dexter Vines
Çizer

Cenk Könül
Çevirmen
Banu Erdoğdu
Redaksiyon
Bora Öngürer
Editör
Ekin Can Seyhan
Yayın Koordinatörü
Berk Șentürk
Grafik ve Uygulama
Ertan Ergil
Yayın Yönetmeni


DEADPOOL BİR YALANI YAŞIYOR!
Meksika’daki acımasız katliamda yüzlerce kişi ölmüştür. Manyak ve geveze bir paralı asker, bu kıyımdan sağ kurtulduğunda olay uluslararası bir hadiseye dönüşür. Bu manyak, Wade Wilson’dur ve yapması gereken bazı açıklamalar vardır! Her daim insan canlısı (!) olan Deadpool, eline geçirdiği bu fırsatı -askerlik döneminde gönüllü kobay olarak katıldığı Waepon X Projesine ve vatanına hizmet etmek için- bir süper-askere dönüşme hikâyesinden oluşan gerçek kökenine ışık tutmak için kullanır.

Ama durun! Bu, hiç de bizim tanıdığımız ve sevdiğimiz küfürbaz, sivri zekalı, parti delisi, insan düşmanı paralı askere benzemiyor. Deadpool’un kişisel tarihini -ve arızalı zihnini- gözler önüne seren bu hikâyede, gerçekler tamamen bakış açınızla alakalı. Gerçekte kırmızı-siyah maskenin ardında gizlenen kişi kim ve Meksika’da aslında neler oldu?

Deadpool: Wade Wilson’ın Savaşı serisinin #1-4 arası sayıları (Yani tamamı!) bu ciltte toplanmıştır. Yazan Duane Swiercynski (Cable) ve çizen Jason Pearson (Body Bags).

1. Baskı Ağustos 2014 - İstanbul
Hiç yorum yok:

Linkler

Related Posts with Thumbnails